A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

Новий Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

Дата: 26.03.2022 09:24
Кількість переглядів: 815

20 березня Уряд постановою №332 затвердив новий Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Асоціація міст України роз’яснює нововведення Порядку.

 

ХТО МАЄ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ?

Допомога надається особам, які:

1. Перемістилися з Криму, та 14 інших регіонів України, де проводяться бойові дії.

2. Включені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб (детальніше про включення до реєстру).

 

ЯК ОТРИМАТИ ДОПОМОГУ?

Для отримання допомоги ВПО подає заяву:

  • через мобільний додаток ДІЯ:

  • до районних, міських, селищних, сільських органів соцзахисту, ЦНАПу або уповноваженої особи органів місцевого самоврядування.

Станом на сьогодні (25.03) подати заяву через дію нема можливості. Крім того, існує проблема з опрацюванням заяв органами місцевого самоврядування через ПК «Соціальна громада». Найближчим часом за інформацією Мінсоцполітики ці проблеми будуть вирішені.

 

ЯКИЙ РОЗМІР ДОПОМОГИ?

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу у таких розмірах:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн;

  • для інших осіб – 2 тис. грн.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

 

ЩО РОБИТИ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ, ЯКІ ОТРИМУВАЛИ ДОПОМОГУ ВІДПОВІДНО ДО 505 ПОСТАНОВИ?

ВПО, які станом на 01.03.2022 отримували допомогу відповідно до Урядової постанови №505, буде автоматично призначена допомога, яка надається відповідно до постанови № 333. Крім того, звертаємо увагу, що постанова № 505 втратила чинність.

 

ЧИ ВПЛИВАЄ РОЗМІР ДОПОМОГИ НА ІНШІ ВИПЛАТИ?

Ні. Розмір допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги. Крім того, розмір допомоги не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу відповідно до підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України.

 

ЧИ МОЖНА ОТРИМУВАТИ ОДНОЧАСНО ДОПОМОГУ НА ПРОЖИВАННЯ ВПО ТА КОМПЕНСАЦІЮ ВИТРАТ ЗА ТИМЧАСОВЕ РОЗМІЩЕННЯ ВПО?

Так. Відповідно до Урядової постанови №333 компенсацію витрат за тимчасове розміщення ВПО, можна отримати особам тільки за тих переселенців, які не отримують допомогу на проживання, призначену відповідно до 505 постанови. В той же час, такого обмеження нема у разі отримання допомоги відповідно до постанови № 332.

 

Джерело


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь