Війна змусила 2,7 млн жінок залишити свої домівки
Вони щоденно протистоять різним труднощам. Тому мета Уряду – стабільна підтримка таких жінок на всіх етапах.
На заході "Жінки за сильну Україну" очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович розповіла про послуги, які вже діють в Україні.
Серед них
● Програма ”Муніципальна няня”. Зокрема, її було розширено, щоб послугою могли скористатися батьки, які виховують дітей до 3 років із сімей ВПО.
● Послуга підтриманого проживання має на меті допомогти жінкам, які доглядають за родичами, зменшуючи навантаження на них. Вона доступна для людей старшого віку та з інвалідністю, які втратили дім і є ВПО. Йдеться, наприклад, про побутову підтримку, юридичний супровід тощо.
● Проект “Прихисток” надає компенсацію за тимчасове розміщення ВПО у житлових приміщеннях громадян. Як альтернатива з січня поточного року почала діяти програма субсидії на оренду житла для ВПО. Також продовжують надаватися субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в такому житлі.
● Працює понад 200 Центрів життєстійкості. Вони надають, зокрема, безкоштовну психосоціальну підтримку.
● Наразі триває робота над цифровізацією допомоги, щоб спростити доступ до послуг. Впровадження електронного кейс-менеджменту дозволить швидко обмінюватися даними між різними службами, підбирати необхідні послуги й зібрати всю важливу інформацію про потреби людини в одному місці.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)