З ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів» прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та затверджений план заходів з її реалізації.
«Безбар’єрність – це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім. До Плану заходів залучена потужна команда – це представники влади разом із представниками громадськості. Я б навіть назвала це не План заходів, а План змін. І це про зміни, які можуть бути втілені в найближчі два роки та мають сприяти тому, щоб безбар’єрність стала новою суспільною нормою», – наголошує перша леді України Олена Зеленська.
Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні
Зокрема:
● втричі підвищено граничну ціну на тактильні палиці (білі тростини) – до майже 800 грн;
● встановлено граничну ціну на ротаційні наконечники для тактильних палиць у розмірі 410 грн.
Серед основних ініціатив
● Працевлаштування. Люди з інвалідністю мають можливість самостійно знайти роботу через Єдиний портал вакансій або мобільний застосунок служби. Також доступна послуга індивідуального супроводу.
● Професійне навчання та ваучери на навчання. Пропонується безкоштовне навчання за понад 98 робітничими професіями. Також можна отримати ваучер на безкоштовне підвищення кваліфікації в одній із 155 професій.
● Набуття статусу безробітного та соціальний захист. Допомога по безробіттю призначається індивідуально, її тривалість не може перевищувати 90 днів. Для осіб передпенсійного віку виплати можуть тривати до 360 календарних днів.
● Надання грантів на створення або розвиток власної справи. Йдеться про участь в урядових програмах “Грант на власну справу” та “Грант для ветеранів та членів їхніх сімей”. Заявники можуть отримати від 50 тис. до 1 млн грн на створення або розвиток бізнесу.
● Компенсаційні програми для роботодавців. Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.
На Соціальному веб-порталі електронних послуг Мінсоцполітики soc.gov.ua з'явиться можливість подавати заяву про забезпечення допоміжним засобом реабілітації (ДЗР). Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України сьогодні, 31 грудня.
Із 1 січня 2025 року впроваджена нова система оцінювання повсякденного функціонування людини — відтепер рішення ухвалюють експертні команди, які замінили МСЕК. Також подати заяву про отримання допоміжного засобу реабілітації (ДЗР) стало простіше. Мінсоцполітики нагадує, як це відбувається.
Дотримуйтеся цінностей. Вони додають нам орієнтири й сенси. Рух по життю згідно із цінностями робить його більш насиченим і цікавим навіть у найважчі часи.
Держава гарантує забезпечення високоякісними сучасними протезами та іншими засобами реабілітації, що дають змогу відновити втрачені функції, адаптуватися до нових умов та повернутися до активного соціального життя.
09:04 12.03.2025
Код для вставки на сайт
Вхід для адміністратора
Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності