Громадський бюджет
Переглянути проекти громадського бюджету Тячівської ОТГ
Перелік об'єктів для фінансування переможців конкурсу громадського бюжету на 2019 рік
Громадський бюджет – спосіб визначення видатків частини бюджету громади з допомогою прямого волевиявлення громадян.
Автор проекту – це особа, яка досягла 16-річного віку, є громадянином України, громадянином іншої країни або ж є особою без громадянства, яка створила ідею щодо покращення громади, оформила її у вигляді проекту у спосіб, передбачений у Положенні про громадський бюджет Тячівської міської об’єднаної територіальної громади (надалі – Положення) та відповідає одному з таких критеріїв:
Місце проживання особи зареєстроване у громаді, що підтверджується паспортом.
Підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у громаді, що підтверджується довідкою з місця праці.
Особа навчається у громаді, що підтверджується студентським квитком.
Особа володіє на праві власності об’єктом нерухомості у громаді, що підтверджується витягом з відповідного реєстру прав власності.
Місце народження особи зареєстроване у громаді, що підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження.
Проект – описана ідея, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету. Всі проекти класифікуються за двома категоріями: малі проекти та великі проекти:
Малі проекти – це проекти, що реалізовуються в населених пунктах об‘єднаної територіальної громади, загальна вартість реалізації яких становить до 240 000 гривень для всіх населених пунктів громади, що складає 60% від загального обсягу громадського бюджету. Кошти рівномірно розподіляються по окремих населених пунктах, що складає 48 000 гривень для кожного населеного пункту Тячівської міської об’єднаної територіальної громади. Тячівська міська рада зобов’язується реалізувати проект, який набере найбільшу кількість голосів у відповідному населеному пункті.
У разі не подачі проекту населеним пунктом кошти перераховуються на реалізацію проекту, який отримав найбільшу кількість голосів в загальному рейтингу на території об’єднаної територіальної громади, але не отримав фінансування.
Великі проекти - це проекти для всієї територіальної громади, загальна вартість реалізації яких становить від 100 000 гривень до 160000 гривень, що складає 40% загального обсягу громадського бюджету.
Е-сервіс "Громадський бюджет" - це онлайн сервіс, який дозволяє брати участь у подачі проектів та голосуванні за них у рамках громадського бюджету громади, використовуючи BankID, електронно-цифровий підпис або інший метод ідентифікації, згідно з цим положенням.
Пункти голосування – місця для проведення голосування, які визначені протоколом засідання координаційної ради.
Голосування – процес визначення жителями громади проектів-переможців серед поданих проектів шляхом заповнення бланку для голосування, який затверджується протоколом засідання координаційної ради в паперовому чи електронному вигляді.
Встановлення підсумків голосування – підрахунок координаційною радою голосів, поданих за кожен з проектів відповідно до заповнених бланків для голосування.
Головні розпорядники коштів – бюджетні установи в особі їх керівників, які отримують повноваження шляхом встановлення бюджетних призначень для реалізації проектів-переможців.