З ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів» прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та затверджений план заходів з її реалізації.
«Безбар’єрність – це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім. До Плану заходів залучена потужна команда – це представники влади разом із представниками громадськості. Я б навіть назвала це не План заходів, а План змін. І це про зміни, які можуть бути втілені в найближчі два роки та мають сприяти тому, щоб безбар’єрність стала новою суспільною нормою», – наголошує перша леді України Олена Зеленська.
Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні
Новий проєкт «Психолого-педагогічне забезпечення якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами, орієнтоване на їхнє інтегрування в загальноосвітній простір в умовах інноваційних моделей надання їм освітніх послуг» має на меті створити умови, за яких кожна дитина з особливими освітніми потребами (ООП), незалежно від рівня підтримки, змогла б повноцінно реалізувати свій потенціал, залишаючись у своїй громаді.
Серед змін, які передбачені документом:
● зняття законодавчих обмежень (можна працювати на будь-якій роботі, крім тієї, що прямо протипоказана за станом здоров'я);
● будуть застосовані однакові правила щодо працевлаштування людей з інвалідністю для приватного і державного секторів економіки;
● людина з інвалідністю отримує послугу соціального супроводу на робочому місці;
● професійна адаптація (залучення приватних агенцій для працевлаштування, фінансування освіти та перепідготовки осіб з інвалідністю);
● фінансування облаштування робочого місця.
Ось варіанти таких речень — спробуй використати їх при нагоді чи бери за основу. Адже тобі не обов'язково перепрошувати, дякувати чи пояснювати причини. Пам’ятай про це також ☝️
Інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ) — це установа, створена для забезпечення права на здобуття дошкільної і шкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років, а також надає комплексну підтримку та послуги дітям з інвалідністю та їхнім сім’ям.
Як це працюватиме:
1. Увійдіть до особистого кабінету на Соціальному порталі за допомогою КЕП або УЕП.
2. Оберіть "Заява про забезпечення допоміжним засобом реабілітації", після чого натисніть "Подати заяву".
3. Заповніть заяву – дані підтягнуться автоматично. Ви також зможете оновити інформацію про себе в особистому кабінеті, натиснувши "Відомості про мене".
4. Підпишіть заяву електронним підписом.
5. Перевірте статус заяви на порталі в розділі "Мої заяви".
Міністерство соціальної політики підбиває підсумки проєктів, спрямованих на підтримку дітей і родин з дітьми. 2024 рік став важливим етапом у розвитку підтримки родин і дітей в Україні. Адже безбар’єрність — це, зокрема, і усунення перешкод в отриманні послуг, які підсилюють спроможність родин піклуватися про дітей.
Булінг – це не просто сварка чи конфлікт, а повторювані дії, які завдають болю, принижують гідність іншої людини та залишають негативний слід на все життя.
Подекуди ми, самі того не помічаючи, використовуємо мову, яка робить людей з інвалідністю "героями", "жертвами" або "особливими". Може здатися, що фрази на кшталт "сильні духом" чи "незважаючи на інвалідність" звучать позитивно, але у той же час вони підкреслюють залежність чи "інакшість".
Коли щоночі дрони атакують українські міста, коли на ранок у новинах – перелік жертв і руйнувань, а сну не стає більше, дуже важливо стежити за своїм ресурсним станом. І робити все, що можливо в цих умовах, аби відновити внутрішню «батарейку».
14:03 18.12.2024
Код для вставки на сайт
Вхід для адміністратора
Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності