Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

Безбар'єрність

З ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів» прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та затверджений план заходів з її реалізації.

«Безбар’єрність – це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім. До Плану заходів залучена потужна команда – це представники влади разом із представниками громадськості. Я б навіть назвала це не План заходів, а План змін. І це про зміни, які можуть бути втілені в найближчі два роки та мають сприяти тому, щоб безбар’єрність стала новою суспільною нормою», – наголошує перша леді України Олена Зеленська.

Фото без опису

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 366-р «Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року» 

Нормативно-правові акти

 

Рішення десятої сесії восьмого скликання №1307 від 23.12.2021 р «Про затвердження Програми поліпшення безбар’єрного простору у Тячівській територіальній громаді на 2022-2025 роки»

Рішення виконавчого комітету Тячівської міської ради №142 від 17.05.2023 р. «Про внесення на розгляд сесії міської ради пропозицій щодо змін та доповнень до Програми поліпшення безбар’єрного простору у Тячівській міській територіальній громаді на 2022-2025 роки»

Рішення двадцять четвертої сесії восьмого скликання №2226 від 14.12.2023 р. «Про затвердження Плану соціально-економічного розвитку Тячівської міської територіальної громади на 2024 рік»

Розпорядження Тячівського міського голови №43-а від 25.06.2024 Про створення комісії з проведения моніторингу та оцінки ступеня безперешкодного доступу маломобільних rpyп населения до об'єктів комунальної та приватної власності на території громади

 

 

 

 


Маломобільні пенсіонери можуть отримати послуги Пенсійного фонду за місцем проживання 

В Україні понад 10,3 млн пенсіонерів, які можуть отримати послуги Пенсійного фонду України безпосередньо у сервісних центрах Фонду, на віддалених робочих місцях в територіальних громадах, ЦНАП або дистанційно – через вебпортал Фонду чи за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд”. 

11:34 16.09.2024

Підтримати, вислухати і, головне, – спілкуватися так само, як з іншими людьми. Саме так коректно взаємодіяти з нашими захисниками і захисницями.

Без стигматизації та ізоляції, адже кожен по-своєму проживає травматичний досвід. Щоб долати поширені у нашому суспільстві міфи про ветеранів та ветеранок, кожному варто послуговуватися простими правилами безбар’єрної комунікації, які спеціалісти наших Центрів життєстійкості підготували в межах ініціативи Безбар’єрність.

09:56 10.09.2024

Утримуйтесь від узагальнень та категоричності

Дуже поширена помилка, яка призводить до формування стереотипів, — узагальнення. Ми пов’язуємо поведінку та дії людини з її етнічною належністю, кольором шкіри, статтю тощо. А також дії однієї людини проєктуємо на цілу групу, до якої ми її зараховуємо. Через узагальнення слово «цигани» набуло негативних конотацій, а словосполучення «прекрасна стать» використовують стосовно жінок, хоча насправді люди бувають прекрасними незалежно від своєї статі.

11:09 28.08.2024

Інформаційна кампанія "Україна без бар'єрів"

Міністерство культури та інформаційної політики України реалізує інформаційну кампанію «Україна без бар'єрів». Цей проєкт покликаний популяризувати у суспільстві культуру безбар’єрності як філософію гідності та прийняття. Його ключова мета – підвищення обізнаності маломобільних груп населення про свої права та можливості їх реалізації, а також забезпечення толерантного ставлення до таких груп з боку суспільства.

09:37 13.06.2024

Безбар’єрна грамотність

З якими бар’єрами стикаються люди з інвалідністю та як стереотипи заважають зробити світ інклюзивним.

09:43 01.06.2024

«А ти вбивав?» Чого не варто говорити

Не питайте: «А що було на війні?», «Ти бачив загиблих або як хтось помирає?», «У тебе стріляли?», «Ти бачив якісь відірвані частини тіла?», «А ти вбивав?»... — такі запитання можуть викликати доволі тяжкі й потенційно травматичні спогади.

10:23 08.03.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь