A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

Школи та ліцеї

Тячівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1

ім.В.Гренджі-Донського

Історія школи бере свій початок з 1945 року. Тоді Тячівську горожанську школу було реорганізовано в середню. І була вона єдиною середньою школою в районі. Директором школи призначили Гіріца А.А, завучем – Тарканія П.М. педколектив складали вчителі горожанки та випускники педагогічних навчальних закладів зі Східної України. 
Упродовж 72 років навчально-виховна діяльність школи вдосконалюється на ідеях педагогіки, психології, методики. У стінах школи за роки її існування здобули середню освіту понад 5 тисяч юнаків та дівчат. Школа завжди пишається своїми випускниками. Сотні з них здобули вагомих успіхів у різних сферах діяльності. Зараз пріоритетним завданням школи є навчання та виховання всебічно розвиненої, творчої особистості, яка зуміє застосувати в житті одержані в школі знання, зможе взяти на себе відповідальність за виконання прийнятих рішень, зуміє керуватися в поведінці моральними нормами та цінностями.
Золотим фондом школи був і залишається педагогіний  колектив, високо кваліфікований, налаштований на досягнення найкращих результатів.
Про  високий рівень навчально-виховної роботи педколективу свідчить той факт, що десятки учнів щороку займають призові місця на районних та обласних олімпіадах, Міжнародному конкурсі знавців української мови імені П.Яцика, захисті наукових робіт Малої академії наук України. 
У 2011 році школа отримала почесне звання «Флагмани освітиУкраїни». Гордістю школи є вчительський ансамбль та хор «Дзвіночок» учнів початкових класів

Сьогодні у 29 класах школи нараховується 672 учні, яких навчають і виховують 73 педагогічні працівники. Серед них: 1 заслужений вчитель України, 5 відмінників освіти, 5 вчителів-методистів, 28 старших вчителів, 39  вчителів вищої категорії. Відзнаками Міністерства освіти і науки України нагороджено 13 педагогів.

У квітні 1997 року в школі відкрито музей  із нагоди відзначення столітнього ювілею Василя Гренджі- Донського з участю дочки письменника Зірки Гренджі- Донської та її сина Марка. Матеріали для його оформлення зібрано заслуженим вичтелем України - Рекітою Ганною Іванівною при активній участі дирекції школи та ряду педагогів-ентузіастів. 

 


Тячівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2

Тячівська загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів №2 Тячівської міської ради    Закарпатської області заснована у 1947 році. Педагогічний колектив очолює директор школи Кричфалушій Ольга Петрівна.  В школі працюють 46 вчителів, з них: 5  педагогів – відмінники освіти України, 1 кандидат педагогічних наук та доцент, 7 нагороджено грамотою Міністерства освіти і науки  України, 7 вчителів-методистів, 13 старших вчителів. 
Учителів з вищою освітою – 42, бакалаврів – 2, молодших спеціалістів – 2. У школі навчаються 454 учні.
За підсумками навчання  і  виховання школа має  високий рейтинг у районі  й області. 
За останні 5 років за результатами  участі учнів району в предметних олімпіадах, різноманітних конкурсах, спортивних змаганнях Тячівська загальноосвітня школа  І-ІІІ ст.  №2 постійно в трійці лідерів.

 2011 році школа отримала почесне звання «Флагмани освіти України».
Закарпатське рейтингове агентство за результатами зовнішнього незалежного оцінювання розробило рейтинг шкіл у межах районів Закарпаття та міст обласного значення і визначило топ-50 найкращих шкіл області. 
Серед них - Тячівська  ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Тячівської міської ради Закарпатської області, яка за результатами  ЗНО 2012-2015 років займала І місце у районі.

З 1993 року на базі школи функціонують класи з російською та  українською мовами навчання. У класах з російською мовою навчання математика, історія та географія  України викладаються українською мовою. 
Щорічно високу оцінку районного журі за артистизм, високу культуру поведінки на сцені, оригінальність репертуару  отримує виступ колективу художньої самодіяльності школи.Тячівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

з угорською мовою навчання ім.Ш.Голлоші

Угорськомовний навчальний заклад функціонує у місті Тячів із 1939 року. Спочатку це була горожанська школа, а потім, із 1944 року, - школа з угорською мовою навчання зі ступенем початкової і неповної середньої освіти. Згодом, із 1947 року, заклад набуває статусу середньої школи з угорською мовою навчання. У період свого розвитку (1960-ті роки) тут навчалося понад 600 учнів, і стільки ж угорських дітей здобували середню освіту у школах міста з українською та російською мовами навчання.
Протягом 1977-1986 років школу очолювала  Манн Маргарита Юріївна - досвідчений педагог, ентузіаст своєї справи. На керівній посаді її змінює Геревич Василь Іванович. А з листопада 1989 року по жовтень 2002 року навчальним закладом керує Амбруш Павло Олександрович - мудрий наставник, професіонал і завзятий організатор.  У цей період у школі навчаються 223 учні.
Нині загальноосвітню школу з угорською мовою навчання імені Шімона Голлоші очолює Осицький Роберт Андрійович.
З 1993 року школа носить ім’я відомого художника Шімона Голлоші, який у 1902-1918 роках проживав у м.Тячеві та організував мистецьку школу.
З початку заснування заклад живе змістовним, цікавим життям, дотримуючись народних традицій угорського та українського народів, які з року в рік примножуються.  Свята «Сюреті бал» («Золота осінь») та  День міста мають традиційні етапи: їзда міськими вулицями на прикрашених возах, концертні програми, святкова дискотека, ігри. Узвичаєними є заходи, присвячені відзначенню Дня матері, на які з нетерпінням чекає вся угорська громада. Щороку проводиться карнавал з нагоди святкування  Масляниці.Тячівський ліцей-інтернат
 з угорською мовою навчання

Ліцей, як і інший навчальний заклад – це простір, у якому живе дитина, простір, який повинен створювати умови для повноцінного життя. Тому вся діяльність ліцею вибудовується так, щоб сприяти становленню особистості як творця власного життя, гармонізації і гуманізації відносин між учнями і педагогами, школою і родиною, ґрунтуючись на ідеї дитячих цінностей, діалогу, усвідомленого вибору особистого життєвого шляху.
Навчальний процес проходить у триповерховому корпусі ліцею. Ця будівля споруджена у 2000 році на кошти угорського фонду Ійєша.
У ліцеї  є  8 класних приміщень, кабінет директора, завучів, учительська, яка одночасно виконує функції бібліотеки, а також їдальня на 60 осіб. На третьому поверсі розміщений гуртожиток, який  розрахований на комфортне цілодобове проживання учнів ліцею.

Мова навчання у нашому ліцеї – угорська. У шести класах навчається 126 учнів. Ліцеїсти приїхали з різних куточків Закарпаття, починаючи від Ужгорода і до  Ясіня. Загалом до ліцею можуть вступати учні, які закінчили 7, 8, 9 класи загальноосвітніх шкіл області.
У 2017 році у нашому навчальному  закладі завершує навчання 29 учнів.
 Руськополівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

За архівними даними в першій половині ХХ століття в селі функціонувала Урмезівська початкова народна школа Марамороської жупи. Після 1946 року заснована Руськополівська семирічна школа, яка пізніше реорганізована у восьмирічну. Першим директором школи був Шпряха Василь Юрійович. Основу педагогічного колективу складали випускники педагогічних інститутів з центральних та східних областей України, для яких Руське Поле стало другою батьківщиною. Навчання проводилося в декількох корпусах, що знаходилися по обидва береги річки Дербачки.
Сучасна будівля споруджена у 1975 році за кошти радгосп-заводу «Руськополівський».   З того часу школа стала середньою, і у 1977 році атестат про середню освіту отримали перші випускники. З того часу школа стала середньою, і у 1977 році атестат про середню освіту отримали перші випускники.
Сьогодні у 26 класах навчається 594 учні. Непохитне кредо педагогів школи: кожен учень – це особистість, яка вимагає належної професійної уваги та людської поваги. Окрасою школи, насамперед, є її учні. Ми пишаємося своїми наполегливими і талановитими вихованцями. Наші учні щороку займають призові місця на районних олімпіадах та конкурсах, спортивних змаганнях, творчих виставках. 
Найголовнішою запорукою будь-якого освітянського успіху є педагогічний колектив, його творчий запал, талант повинні завжди відповідати потребам сьогодення. Переважна більшість наших колег – це випускники школи. Великий учительський колектив із 61 педагогів налічує: учителів-методистів – 1; старших учителів – 21; спеціалістів вищої категорії – 28; спеціалістів ІІ категорії – 4, спеціалістів І категорії – 5; спеціалістів – 16; відмінників освіти – 3; нагороджено почесною грамотою МОН України – 1.


Лазівська  ЗОШ І-ІІІ ступенів

У 1946 року у присілках Дубники, Ворослув, Галягош, Паллази було відкрито початкові класи, а в  1951 році в присілку Черять - семирічка. Після відкриття Лазівської школи, побудованої колгоспом-мільйонером «Перемога» в 1958 році всі учні з присілків були переведені в головний корпус. У 1970 році громадськими силами було побудовано ще один корпус для старших класів, У 1996 році у власність школи передано адмінкорпус радгоспу «Перемога», а в 1998 році школу реорганізовано в середню. 

Сьогодні у 28 класах школи налічується 517 учнів. Їх навчають та виховують 54 педагогічні працівники. Серед них: 1 - звання «Вчитель-методист», 19 - звання «Старший учитель», 21 педагогічних працівників має «Вищу категорію».


 Округлянська ЗОШ І-ІІ ступенів

Село Округла розташоване за 15 кілометрів на північний схід від міста Тячів. Поселення було засновано угорцями після 1526 року. Угорці, які рятувалися від турецької навали з Ніршейга та Бігорського комітату знайшли тут можливість для проживання, видобуваючи кам’яну сіль. Солерудники на території села діяли до середини ХІХ століття. До приходу радянської влади офіційною назвою села було Керекгедь (Kerekhegy) що з угорської перекладається як Кругла гора.
Історія розвитку освіти у селі Округла розпочалася ще в далекому 1840 році. З ініціативи солекопальні в Округлі було відкрито початкову школу. З 30-го року ХХ століття у селі діяло 8 народних класів, де навчалися учні з 6 до 14 років. 1 вересня 1945 року  розпочалося постійне навчання у місцевій школі при радянській владі. Основний корпус школи збудовано у 1958 році. Зараз навчання учнів проводиться у двох корпусах центральної школи та у початкових школах на присілках Балінт Салаш, Форкош Потік та Чорна Вода. У школі навчаються 226 учнів. Педагогічний колектив складають 35 учителів.
Учнівський та педагогічний колектив є активними учасниками різноманітних заходів, конкурсів та змагань, де реалізовуються їхні таланти та набуті знання.


Тячівківська ЗОШ І-ІІ ступенів

Історія Тячівківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів бере свій початок із середини минулого століття. У 1956 році силами колгоспу було побудовано приміщення на 4 класи. У ньому  навчались учні 1-4 класів, а потім продовжували навчання у Тячівській середній школі №1. Першим учителем і одночасно директором Тячево-Мартошської початкової школи був Толоборі Семен Іванович, який добудував новий корпус. Із 1963 року на базі навчального закладу почала діяти вечірня школа. У серпні 1971 року Тячево-Мартошську початкову школу  реорганізовано в Тячево-Мартошську восьмирічну школу (директор Тарканій Ю.І.)  А в 2007 році школу перейменовано у Тячівківську  загальноосвітню школу І-ІІ ступенів.
З 1986 року по 2015 рік школою в с.Тячівка керували: Осуська Ольга Іванівна, Куля Василь Михайлович, Толоборі Анатолій Семенович, Ковач Іван Петрович.
За період із 1956 по 2017 роки Тячівківську школу закінчили 1411 учнів,  110 із них отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту з відзнакою.
Навчально-виховний процес у школі забезпечують  23 педагогічні працівники, серед яких 2 відмінники освіти, 2 учителі-методисти, 5 старших учителів. 
Основним завданням педагогічного колективу школи є виховання та навчання учнів.

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь