Порядок проведення земельних, будівельних, дорожніх робіт і робіт з благоустрою
8.1.Будівельні роботи з нового будівництва, перебудови або капітального ремонту підземних інженерних мереж, доріг, тротуарів, зливової каналізації, а також роботи по благоустрою й встановленню тимчасових об’єктів обслуговування населення, рекламних і інших стендів можуть здійснюватися тільки після отримання дозволу (ордера) на відповідні роботи та узгодження з відповідними службами та Тячівською міською радою.
8.2.Для одержання дозволу (ордера) на право проведення робіт незалежно від місця перебування підземних комунікацій на всій території Громади будівельна організація зобов’язана погодити дозвіл (ордер) установленого зразка в Тячівській міській раді. У разі проведення земельних робіт на зеленій зоні необхідно мати дозвіл на знесення зелених насаджень.
8.3.Дозвіл (ордер) установленого зразка оформляється при проведенні на території Громади робіт, пов’язаних з розкопуванням або тимчасовим руйнуванням існуючого благоустрою при виконанні:
- розкопування ґрунту під будь – які види робіт та його планування;
- встановлення паль, шпунтів, буріння свердловини;
- встановлення тимчасових або постійних огорож, парканів;
- встановлення малих архітектурних огорож та тимчасових споруд;
- розкриття дорожніх покрить та тротуарів;
- установка рекламоносіїв;
- інше.
8.4.При проведенні робіт за аварійних обставин до отримання письмового дозволу на виконання земельних робіт необхідно:
- проінформувати Тячівську міську раду про необхідність проведення робіт;
- викликати на місце аварії організації та служби Громади, що мають підземні інженерні мережі для визначення місця їх проходження ( організації, підприємства, що мають інженерні мережі в місці аварії, при отриманні телефонограми повинні негайно вислати на місце аварії свого представника для визначення місця розташування своїх мереж і простежити дотримання встановленого порядку виконання робіт, що забезпечують збереження мереж);
- до виконання робіт огородити місце робіт;встановити тимчасові дорожні знаки, що інформують про стан проїжджої частини, узгодивши зі службою автомобільних доріг;в темний час доби місце освітити ліхтарями з червоним світом по кутах огородження;
- по закінченні робіт негайно прибрати огорожу, виконати благоустрій території та протягом доби відновити покриття, про що проінформувати Тячівську міську раду.
8.5. Порушення термінів проведення земельних робіт, зазначених у виданому дозволі, тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з Кодексом України «Про адміністративні правопорушення».
8.6.Контроль за відновленням об’єктів благоустрою покладається на Тячівську міську раду.
8.7.Роботи, проведені без дозволу і виявлені перевірками, повинні бути негайно припинені.
8.8.У випадку виявлення порушень порядку проведення земельних, будівельних, дорожніх робіт і робіт з благоустрою на території Громами складається протокол про притягнення до адміністративної відповідальності винних осіб, крім випадків ліквідації аварійних ситуацій.
8.9.Складати протоколи про адміністративні правопорушення мають право представники служб, що визначені виконавчим комітетом Тячівської міської ради.
8.10.При видачі дозволів на проведення робіт, зазначених у цьому розділі, в обов’язковому порядку передбачаються обсяги відновлювальних робот на проїжджих частинах, тротуарах з повним перекриттям асфальто – бетоном по існуючій ширині та на всю довжину розкриття.
8.11.Відповідальність за відновлення дорожнього покриття, тротуарів, газонів несе організація, яка виконувала ці роботи. Організація протягом трьох років відповідає за стан покриття, яке руйнується внаслідок низької якості робіт та просадок.
8.12.Ініціатором ремонту існуючих доріг з обов’язковим ремонтом люкового і зливового господарства виступає Тячівська міська рада.