A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

Контроль за виконанням правил та відповідальність за порушення

9. КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРАВИЛ

 

9.1.Контроль за станом благоустрою території Громади, а також за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання вимог Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та цих Правил, здійснюється Тячівським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області та посадовими особами, уповноваженими Тячівською міською радою на складання адмінпротоколів.

Перевірка виконання вимог, передбачених даними Правилами, складання протоколів про здійснення правопорушень, накладення і стягнення штрафів, розгляд справ про адміністративні правопорушення здійснюються органами (посадовими особами), уповноваженими на це чинним законодавством.

 

9.2.Штрафні санкції за адміністративні правопорушення накладаються та стягуються в розмірах, передбачених Кодексом України «Про адміністративні правопорушення».

 

9.3.Оскарження й опротестування постанови в справі про адміністративні правопорушення здійснюється у встановленому Законом України порядку.

 

9.4.Перевірка санітарного стану прилеглих та закріплених за підприємствами, організаціями, установами, власниками будівель та споруд торговельного, соціально – культурного, спортивного та іншого призначення, власниками або користувачами присадибних ділянок територій проводиться посадовими особами, уповноваженими Тячівською міською радою.

 

9.5.У випадку виявлення порушень уповноважені міською радою посадові особи складають на правопорушника протокол про адміністративне правопорушення та направляють його на розгляд до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Тячівської міської ради.

 

9.6.Протокол підписується уповноваженою особою та  посадовою особою підприємства, організації, власником, орендарем.

 

9.7.У випадку відмови від підписання протоколу в ньому робиться відповідна відмітка в присутності свідків (не менше двох). 

 

 

10. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ

 

10.1.При виявленні порушень винні особи у встановленому законодавством порядку притягаються до відповідальності, передбаченої Кодексом України «Про адміністративні правопорушення», Законом України «Про відповідальність підприємств, їхніх об’єднань, установ і організацій за правопорушення в сфері містобудування» . Якщо у діях виявлені ознаки злочину, питання вирішується відповідно з вимогами Кримінального кодексу України. Розмір цивільно – правової відповідальності за збитки, нанесені об’єктам благоустрою, встановлюються відповідно до норм Цивільного  кодексу України, законів України, постанов Кабінету Міністрів України та інших нормативно – правових актів, що регулюють взаємовідносини у сфері благоустрою населених пунктів.

 

10.2.Відповідно до ст.42 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» порушенням цих Правил вважається:

 

10.2.1.Вчинення дій, що завдають шкоди об’єктам благоустрою Громади, санітарному стану, навколишньому природному середовищу та громадському порядку:

  • засмічення, забруднення приміщень та місць загального користування сміттям, недопалками, недогризками, лушпинням, папером тощо;
  • пошкодження об’єктів благоустрою.

10.2.2.Виконання без письмового дозволу відповідних служб:

  • розриття ґрунту для всіх видів робіт;
  • дорожніх робіт;
  • розміщення тимчасових і постійних огорож та парканів, крім огородження  квітників і дерев у межах при будинкових територій;
  • розташування будівельних лісів при ремонті фасадів будівель ;
  • розміщення рекламних конструкцій.

10.2.3.Порушення встановлених стандартів, норм і правил під час будівництва, реконструкції та експлуатації об’єктів чи споруд, засмічення території за межами огорож цих об’єктів і споруд ґрунтом і сміттям тощо, утворених при виконані цих робіт:

  • виконання будівельних, ремонтно-будівельних робіт понад нормативні терміни, вказані у дозволі;
  • відсутність освітлення розкопаного місця;
  • відсутність огорожі розкопаного місця, небезпечної зони, перехідного містка при прокладанні підземних інженерних комунікації згідно з проектом виконання робіт;
  • неякісне відновлення благоустрою об’єкта  після виконання будівельних, ремонтно-будівельних  робіт.

10.2.4.Самовільне виконання будівельних , ремонтно – будівельних робіт.

 

10.2.5.Виконання робіт з благоустрою території Громади без затверджених проектів на виконання земельних робіт та відповідного дозволу, виданого відповідними службами, яким надано право надавати такі дозволи.

 

10.2.6.Несвоєчасне вивезення будівельного сміття з будівельних майданчиків.

 

10.2.7.Завантаження контейнерів для побутового сміття будівельним сміттям, металобрухтом.

 

10.2.8.Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації та використання відходів;

  • відсутність у суб’єктів благоустрою договору на вивіз ТПВ зі спеціалізованими організаціями;
  • відсутність контейнера для сміття у місцях, в яких цими Правилами передбачено його наявність;
  • відсутність твердого покриття на контейнерних майданчиках для сміття.

10.2.9.Створення смітників, самовільне скидання побутового сміття, відходів виробництва у не відведених для цього місцях. Складування на вулицях, площах, зелених зонах, прибудинкових територіях тари, конструкцій, виробів, ґрунту, будівельних матеріалів тощо без відповідного дозволу.

 

10.2.10.Несвоєчасне вивезення побутового сміття із контейнерних майданчиків.

 

10.2.11.Спалювання на території Громади листя, гілок, відходів виробництва, а також спалювання сміття в контейнерах, урнах та на контейнерних майданчиках, у дворах.

 

10.2.12.Транспортування сміття, паперу, сипучих матеріалів тощо відкритим способом або таким, що призводять до їх розташування чи розкидання.

 

10.2.13.Забруднення доріг й інших міських територій внаслідок виносу бруду за колесами автомобілів.

 

10.2.14.Незадовільне утримання (незадовільний санітарно – технічний стан, несвоєчасне прибирання та очищення) громадських туалетів.

 

10.2.15.Знищення та видалення зелених насаджень без спеціального на те дозволу.

 

10.2.16.Забруднення зеленої зони будь – якими матеріалами, влаштування звалищ сміття, вибірка піску, глини, випасання худоби на зелених зонах, розпалювання вогнища, засадження городів у не відведених для цього місцях, забивання в дерева цвяхів, кріплення до них електрощитів, ламання дерев, кущів, зривання та ламання квітів; установлення на зелених зонах торгових точок без дозволу Тячівської міської ради.

 

10.2.17.Забруднення водоймищ, фонтанів.

 

10.2.18.Наїзд на будь – якому автотранспорті на тротуари (крім випадків передбачених Правилами дорожнього руху), пішохідні доріжки, зелені зони, декоративні огорожі та паркування на них.

 

10.2.19.Миття, заправка, ремонт транспортних засобів на проїжджій частині вулиць

 

10.2.20.Паркування автотранспортного засобу у межах парків, скверів, самовільне паркування в межах зони паркування.

 

10.2.21.Самовільне встановлення літніх майданчиків, відгороджень, постійної і тимчасової огорожі, риштування, палаток, спеціальних конструкції зовнішньої реклами (несвоєчасна їхня реєстрація), місць торгівлі з лотків,автомобілів, причепів, столиків, візків тощо у не відведених  для цього місцях та без наявності відповідного дозволу.

 

10.2.22.Розміщення дорожніх знаків без погодження з Національною поліцією, власником доріг.

 

10.2.23.Розміщення об’яв, афіш, листівок, плакатів тощо у не відведених для цього місцях. Відповідальність за порушення цієї заборони несе організація, власник чи особа, яка здійснює розповсюдження об’яв, афіш, листівок, плакатів тощо.

 

10.2.24.Утримання собак і котів з порушенням існуючих норм та правил утримання собак і котів у містах і населених пунктах . Утримання на балконах і лоджіях тварин, птахів, бджіл.

 

10.2.25.Викидання сміття з автомобілів, вікон, балконів, витрушування на сходовій площі чи з балконів килимів та килимових доріжок.

 

10.2.26.Самовільний ремонт або підключення до інженерних мереж будь – якого призначення (підземних і наземних).

 

10.2.27.Розміщення зливових ям на територіях, прилеглих до приватних домоволодінь.

 

10.2.28.Незадовільне утримання прибудинкових територій, територій підприємств і організацій, несвоєчасне прибирання прилеглої та закріпленої в установленому законом порядку території.

 

10.2.29.Несвоєчасне прибирання снігу і льоду із тротуарів, пішохідних доріжок, доріг, місць паркування автомобілів, покрівель, прибудинкових територій, територій підприємств і організацій, у тому числі прилеглих до них територій; несвоєчасне посипання їх протиожеледним матеріалом, скидання снігу на проїжджу частину вулиць.

 

10.2.30.Посипання тротуарів хімічними речовинами.

 

10.2.31.Відсутність урн для сміття на об’єктах, де їх обов’язкова наявність передбачена цими Правилами.

 

10.2.32.Відсутність на підземних комунікаціях кришок люків колодязів та теплових камер.

 

10.2.33.Витоки води, фекалій на впорядковані території.

 

10.2.34.Незадовільне забезпечення технічної справності:

  • доріг, вулиць, площ, тротуарів, пішохідних переходів, мостів, пішохідних доріжок;
  • колодязів водопровідних, каналізаційних, зв’язку і їм подібних, дощоприймачів.

10.2.35.Незадовільне утримання ( незадовільний зовнішній вигляд та технічна справність, невідповідність їх затвердженим паспортам, проектам, вимогам):

  • постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож, ліхтарів вуличного освітлення, будинкових ліхтарів, стовпів, урн та контейнерів для сміття;
  • кіосків, літніх торговельних майданчиків, стаціонарних палаток, трансформаторних будок, телефонних і електричних шаф, навісів та павільйонів зупинок транспорту;
  • спеціальних конструкцій зовнішньої реклами , вивісок і вітрин, пам’ятників.

 

10.2.36.Відсутність та незадовільне утримання покажчиків будинків, споруд та інших об’єктів, розташованих на міській території.

 

10.2.37.Незадовільний технічний стан фасадів, балконів та інших елементів

 

10.2.38.Перевищення максимальних рівнів шуму, встановлених СанПІН № 3077 – 84 при використанні працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяльності, а також інших джерел шуму.

 

10.2.39.Використання гучномовної апаратури на відкритих та закритих концертних та танцювальних майданчиках, у закладах громадського харчування (ресторанах, барах, кафе тощо), гральних будинках, закладах культури без вжиття заходів щодо забезпечення нормативних рівнів шумів, встановлених СанПІН№3077 – 84 після 23.00.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь