Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

Міста-побратими

Місто Тячів уклало угоду про співпрацю з  містами (міста-побратими):

Назва міста Назва українською Дата
Буча (Україна) Буча (Україна) 01.10.2006
Bardejov (Slovensko) Бардієво (Словакія) 01.10.2006
Negrești-Oaș (România) Негрешть-Оаш (Румунія) 01.10.2006
Nagykálló (Magyarország) Нодькалло (Угорщина) 25.09.2004
Jászberény (Magyarország) Ясберень (Угорщина) 09.08.2009
Baktalórántháza (Magyarország) Боктолорантгазо (Угорщина) 03.10.2008
Vác (Magyarország) Вац (Угорщина) 02.10.2001
Balmazújváros (Magyarország) Балмазуйварош (Угорщина) 27.01.2015
BP18 (Magyarország) XVIII район Будапешта (Угорщина) 24.10.2016
Tuszyn (Polska) Тушин (Польща) 24.09.2016
Jablunkov (Česká) Яблунков (Чехія) 10.05.2017
Náchod (Česká) Наход (Чехія) 14.06.2019
Chotěboř (Česká) Хотеборж (Чехія) 05.06.2019

Фото без опису Буча (Україна) Буча (Україна)
Фото без опису Угода про співпрацю укладена 01 жовтня 2006 року у Тячів під час святкування 677-ї річниці від першої історичної згадки про короноване місто Тячів - Дня міста

Бу́ча — місто України, адміністративний центр Бучанської міської територіальної громади і Бучанського району Київської області. До 9 лютого 2006 року Буча була селищем міського типу у складі Ірпінської міськради, до 2020 вважалася містом обласного значення.

День міста у Бучі відзначається 13 вересня. 


Фото без опису Бардієво (Словакія) Bardejov (Slovensko)
Фото без опису Угода про відновлення співпраці підписана 01 жовтня 2006 року в м.Тячів під час святкування 677-ї річниці від першої історичної згадки про короноване місто Тячів - Дня міста

Місто Ба́рдієво розташоване на сході Словаччини, на березі річки Топля, поблизу кордону з Польщею. Перша письмова згадки про місто Бардієво дато­вана 1241 роком. В «Ліпотисі руському» розповідається про те, як Данило Галицький «йшов з Угрів до Ля­хів» через «Барде­йов». Довгий час місто входило до складу Га­лицько-Волинської держави. Впродовж ба­гатьох років, місто оселили німецькі коло­ністи, котрі акти­вно його забудову­вали.  А пізніше  Барді­єво увійшло до складу Угорської держави. У 1376 році, місто отримало титул вільного королівсь­кого міста.

Вершиною господарського розвитку міста стало 15 століття, коли міщани роз­багатіли, особливо завдяки виробниц­тву полотна. У місті з прилег­лими до нього лікувальними санаторі­ями знаходилися млини, пивзавод, цеге­льний завод, бойні та міські ваги. Він був центром торгівлі і ремесел. З 16 ст. на Бардієво обрушилися епідемії, війни, пожежі і так місто увійшло в смугу тривалого занепаду.

У 19-му столітті місто поступово по­чало відроджуватися у банківський сфері та промисловості. У 1883 році мі­сто було засновано завод з виробниц­тва іграшок. Виробничі продукти Бардіїв­ського заводу іграшок виставля­ються у Відні, Будапешті та на Всесвіт­ній виставці в Парижі.

Важливим моментом в 1893 році стало відкриття залізничного маршруту через  Бардієво.  Вже в 50-х роках ХІХ століття історичний центр міста було ого­лошено міським заповідником. У 1986 році місто отримало Європейську премію за реставрацію історичних пам'я­ток і було внесене до списку культу­рної спадщини ЮНЕСКО.

Бардієво впевнено досягло чудових результатів в економічній діяльності, роз­витку ремісничого виробництва і торгі­влі, освіти та заслужено  увійшло в іс­торію висококультурним містом. У роз­витку міста активно беруть участь особистості, які тут народилися: істотно впливають на прогресивну долю  Барді­єва та його околиць.

Найвидатнішим вченим руського по­ходження з Бардієва був Амброзій Бар­діївський. Він закінчивКраківський уні­верситет, навчаючись на кафедрі аст­рономії й у 1486 році написав свою найбільшу працю «Tabulae», яка зберіга­ється і сьогодні у відділі рукопи­сів наукової бібліотеки університету.

Наразі, монументальний храм Свя­того Егідія 13 століття являє собою най­ціннішу пам'ятку міста. Його винятко­вість підтверджується одинадця­тьма стулковими вівтарями, а також тим, що він віднесений до націона­льних пам'ятників культури. При­красою прямокутної площі міста є ра­туша, збудована в стилі готики, з висо­кими щитами, двосхилим дахом та сходовим ліхтарем. Неподалік від центральної площі розташований ком­плекс будівель колишніх європейських лазень і синагог кінця 18 століття.

Як виявилось, українці також зали­шили слід в історії та архітектурі міста. Собор святого Егідія зводив видатний ар­хітектор XV ст. Микола з Бардієва (1448–1458), а вже пізніше його справу продовжили Степан з Кошиці Кошиць. До виготовлення 11 вівтарів було залу­чено лемківських майстрів.

В Ратуші існує Шариський музей з ко­лекцією місцевих українських ікон XVI ст. пензля Т. Жебрацького. А культур­ною візиткою міста є щорічний фести­валь художньої самодіяльності "Макови­цька струна".

Відрадно відмітити, що серед бага­тьох міст-побратимів, Тячів має слова­цьке місто Бардієво.


Фото без опису Негрешть-Оаш (Румунія) Negrești-Oaș (România)
Фото без опису Угода про співпрацю укладена і підписана 01 жовтня 2006 року у м.Тячів під час святкування 677-ї річниці від першої історичної згадки про мкороноване місто Тячів - Дня міста

Негрешть-Оаш – місто у повіті Сату-Маре в Руму­нії. Адміністративно місту підпо­рядковані села: Луна; Тур. Роз­ташоване на відстані 433 км. на північний-захід від Бухареста, 41 км. на схід від Сату-Маре. Пе­рша документальна згадка  про місто Негрешть-Оаш датується 1270 р. і згадується у листі  угорського короля Стефана. 

За сучасними підрахунками Негрешть-Оаш складає 15185 жителів.  Місто володіє багатьма природними ресурсами і працює над розвитком туризму. Варто відмітити, що Негрешть-Оаш – одне із найкрасивіших районів Трансільванії, який вражає тра­дицією, культурою і мальовни­чими краєвидами. У місті знахо­диться історичний музей ручних виробів. Румунське місто сла­виться неабияким розвитком культури, недарма ж його наре­кли «культурною столицею Сату-Маре». Адже протягом року в місті проходять численні культурні заходи, які показують  найвищий  ступінь мистецтва й залучають до цього творчу еліту Румунії. Негрешть-Оаш має на­лагоджену співпрацю з міс­тами-побратимами із Франції, Угорщини  та України.


Фото без опису Нодькалло (Угорщина) Nagykálló (Magyarország)
Фото без опису Перше місто-побратим. Співпраця розпочалася ще у роки, коли міським головою був Золтан Мечей. Надалі Угода про відновлення співпраці укладена і підписана 25 вересня 2004 року в м.Нодькалло під час святкування Дня міста.

Нодькалло (угор. Nagykálló) — містечко на північному-сході Угорщини, у статистичному регіоні Північний Великий Альфельд, у медьє (області) Саболч Сатмар Берег, адміністративний центр кістерсегу (району) Надькалло. Населення міста становить 10 064 чол.


Фото без опису Ясберень (Угорщина) Jászberény (Magyarország)
Фото без опису Угода про співпрацю укладена і підписана 09 серпня 2009 року в м.Ясберень під час зустрічі усіх міст-побратимів

Ясберень — місто в Угорщині, у медьє Яс-Надькун-Сольнок. Населення — 26 372 жителів (станом на 2015 рік). Розташоване в центральній частині країни за 50 км на схід від Будапешту, на річці Задьва (притока Тиси). Адміністративний центр району.

Засновано в XIII столітті іранською народністю яси, спорідненою з осетинами-аланами. Довгий час було їхнім головним населеним пунктом. Також заселялися кочовими племенами берендеями, прийшлими з Київської Русі.


Фото без опису Боктолорантгазо (Угорщина) Baktalórántháza (Magyarország)
Фото без опису Угода укладена і підписана 03 жовтня 2008 року в м.Боктоловрантгазо під час святкування Дня міста

Бакталорантхаза була заснована в кінці мідної доби. Перша документальна згадка про місто, яке мало назву в той час Бакта (Bakta), датується 1271 роком, а в 1282 році там була побудована перша католицька церква.

Спорудження замка графом Laszlo Barkoczy відносять до періоду 1618–1638 років. В 1710-их роках частим гостем замку був Ференц II Ракоці.


Фото без опису Вац (Угорщина) Vác (Magyarország)
Фото без опису Угода про спіпрацю підписана 02 жовтня 2011 року в м.Тячів в рамках святкування 682-ї річниці від першої історичної згадки про короноване місто Тячів.

Місто розташоване на лівому березі Дунаю за 20 кілометрів на північ від центру Будапешта поряд з місцем, де річка змінює генеральний напрямок течії із західної на південну. Місто лежить біля підніжжя гір Насай, одного з відрогів КарпатЧерез місто проходить автомагістраль E77, що веде від Будапешта на північ у бік словацьких міст Зволен і Банська Бистриця , а також залізниця, що йде по лівому березі Дунаю від Будапешта через Вац і Соб до словацького Штурова і далі до Братислави 


Фото без опису Балмазуйварош (Угорщина) Balmazújváros (Magyarország)
Фото без опису Угода про співпрацю підписана 27 січня 2015 року в м.Тячів в урочистій обстановці у залі нової адмінбудівлі міської ради.

Балмазуйварош (угор. Balmazújváros) — місто на сході Угорщини у медьє Гайду-Бігар.

 


Фото без опису XVIII район Будапешта (Угорщина) BP18 (Magyarország)
  .Угода про співпрацю підписана 24 жовтня  2016 року

Будапешт XVIII. район - Pestszentlőrinc, Pestszentimre - був створений в 1950 році шляхом злиття двох колись незалежних поселень. Сьогодні в районі, у двох великих районах, у 22 мікрорайонах із самостійними назвами проживає близько 100 тис. осіб. Частка мешканців: Пештсентлерінц 79%, Пештсентімре 21%. Між двома районами простягається ліс Петерхальмі.
Район є в основному периферійним житловим районом, з переважно малоповерховими односімейними будинками нещільної забудови, декількома інтенсивно забудованими житловими масивами та деякими важливими промисловими об’єктами.

У Пештсентлерінц-Пестсентімре працюють дитячі ясла, 28 дитячих садків, 21 початкова школа, дві самостійні школи мистецтв і 6 середніх шкіл. На бажаючих зайнятися спортом чекають два спортивні зали, спортивний комплекс, кілька басейнів, спортивні та тенісні корти, велосипедна смуга перешкод у саду Бокай та гірськолижна траса зі штучною травою, 19 спортивних клубів. До послуг бажаючих програми кількох будинків культури, 3 публічних бібліотек, Будинку творчості мистецького об’єднання, районного музею, театральних і танцювальних колективів, понад 140 громадських організацій.

Тут працює Головна обсерваторія Дьєрдя Марцелла Національної метеорологічної служби та найбільший міжнародний аеропорт країни, який у 2011 році був названий на честь Ференца Ліста.


Фото без опису Тушин (Польща) Tuszyn (Polska)
Фото без опису Угода про співпрацю підписана 24 вересня 2016 року в м.Тячів в рамках святкування 687-ї річниці від першої історичної згадки про короноване місто Тячів.

Тушин - місто в центральній Польщі у воєводстві. Лодзь , у пов східна Лодзь , в муніципалітеті Тушин , 15 кілометрів від південних кордонів Лодзі . Він розташований на автомагістралі A1 і дорозі DK 91. Тушин розташований у колишній Серадзкій області.

Перша згадка про село датується 1223 роком. У 1260 році в Тушині перебував Казімєж І Куявський , який у селі, написаному латинським документом у формі Tusine , підтвердив володіння селом Страшкув монастирю в Сулейові.


Фото без опису Яблунков (Чехія) Jablunkov (Česká)
Фото без опису Угода про співпрацю підписана  10 травня  2017 року

Перші згадки про Яблунков відносяться до 1435 року. Але вже у 1447 році він піддався руйнуванню угорськими військами. У 1560 році Вацлав III, герцог Тешинський, дарував Яблункову права міста. Місто почало розвиватися, до кінця XVI століття у нього були власний глава і Міська Рада (з 1596 року). Розвитку міста сприяла також близькість його до Яблунковського перевалу, через який з давніх часів проходив торговий шлях між Балтикою і Середземномор'ям. До середини XVII століття разом з передмістям і сусіднім селом Пісечна[cs] місто налічувало 750 жителів і 42 приватних міських домоволодінь.


Фото без опису Наход (Чехія) Náchod (Česká)
Фото без опису 14 червня 2019 року у містечку Наход, за участі гетьмана Кралово-Градецького краю Штефана Їрджі та його заступників, Тячівський міський голова Іван Ковач та староста м. Наход Ян Бірке скріпили підписами угоду про співпрацю. Згідно підписаного документа громади двох міст – Тячів та Наход – тісно співпрацюватимуть у сферах освіти, медицини, культури та інших соціальних послуг.

Населення 20 тис. жит.. Місто веде свою історію від Находського замку, побудованого лицарем Гроном з Начерадіц в середині XIII століття на стратегічно важливому шляху, по якому проходила дорога з Чехії до Польщі.


Фото без опису Хотеборж (Чехія) Chotěboř (Česká)
Фото без опису 5 червня 2019 року  у рамках святкування Дня міста Хотеборж, мер міста Тячів Іван Ковач та староста чеського містечка-іменинника Томаш Шкарід підписали угоду про співпрацю, згідно з якою міста Тячів (Україна) і Хотеборж (Чехія) стали побратимами. У підписаному документі йдеться про співпрацю у сфері культури, освіти, спільних соціальних проектах, обмін досвідом роботи в різних сферах. 

Хотеборж  — місто в районі Гавличкув Брод на Височіні , за 14 км на північний схід від Гавличкув Броду. Річка Дубрава тече на схід від Хотеборжа . Займає (включаючи місцеві частини) 5405 га на висоті 515 м над рівнем моря, тут проживає приблизно 9000 жителів. Історичним ядром міста є міська пам'ятна зона.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь