A A A K K K
для людей із порушенням зору
Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

Благоустрій та утримання територій об’єктів благоустрою

 

2.1 Правилами визначається порядок благоустрою території населених пунктів Тячівської міської об’єднаної територіальної громади (далі – Грамада), її санітарний стан – утримання дворових і внутріквартальних територій, проїзної частини вулиць, доріг, мостів, шляхопроводів, павільйонів на зупинках автотранспорту, парків, садів, скверів, газонів, привокзальних територій, територій навколо підприємств торгівлі і громадського харчування , територій, що прилягають до будівельних майданчиків, виробничих територій, пустирів, об’єктів культурної спадщини, кладовищ.(ст.13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»).

2.2 Управління у сфері благоустрою Громади здійснює Тячівська міська рада.

2.3 Тячівська міська рада  у межах своїх повноважень згідно законодавства визначає балансоутримувачів для організації благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою комунальної форми власності, у тому числі мостів, доріг, об’єктів зовнішнього освітлення, зеленого господарства, полігону ТПВ, кладовищ та інших об’єкктів згідно з виділеними лімітами бюджетних коштів на їх утримання.

При розташуванні на цих об’єктах будівель та споруд торгівельного, соціально – культурного, спортивного та іншого призначення їх власники зобов’язані забезпечити належне утримання наданої їм у встановленому порядку земельної ділянки, а також на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем, забезпечують належне утримання іншої закріпленої за ними територіями (прилеглої території) або беруть пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою на умовах договору, укладеного із підприємством або балансоутримувачем. Обсяги пайової участі визначає власник  об’єкта благоустрою згідно з нормативами, затвердженими у встановленому порядку.

Утримання інших територій Громади виконується їх власниками (підприємствами, організаціями, установами різних форм власності, фізичними та юридичними особами) відповідно до цих Правил.

 

 2.4. Благоустрій та утримання земельної ділянки і прилеглої до неї території включають:

  • постійне утримання у чистоті та порядку власних і прилеглих територій, земельних ділянок, дворових територій житлових будинків, закріплених Тячівською міською радою; 
  • утримання у належному стані під’їзних шляхів до житлових, громадських, промислових і виробничих об’єктів підприємств, організацій і установ усіх форм власності. Під’їзні шляхи повинні бути вільними для руху, вирівняні, не мати вибоїн, ям, мати тверде покриття, у т.ч. і пішохідні підходи;
  • забезпечення належного утримання територій в осінньо – зимовий період з метою запобігання травматизму людей у холодний період року – власники будинків і споруд, орендарі (юридичні і фізичні особи) повинні забезпечити своєчасний відкол бруньок з дахів, балконів та інших виступаючих частин будинків, очищення дахів від снігу (при висоті сніжного покриву більше 15 см), очищення від льоду й снігу ґанків і сходинок входу в будинки і споруди; посипання піском тротуарів та пішохідних доріжок;
  • забезпечення зовнішнього освітлення міських територій, дворів, штучного освітлення під’їздів  багатоквартирних житлових будинків, своєчасної заміни перегорілих ламп;
  • щоденне прибирання в літній період від піску, сміття і бур’янистої рослинності, а в зимовий період - від снігу і льоду - проїздів, тротуарних та пішохідних  доріжок та їхній ремонт;
  • облаштування, ремонт і очищення відкритих водотоків та власної зливової каналізації від місця підключення до міських мереж;
  • своєчасне санітарне прибирання й очищення зелених зон і насаджень та їх технологічне утримання;
  • облаштування, ремонт і щорічне фарбування огорожі, флагштоків, турнікетів, малих архітектурних форм (фонтанів, альтанок, устаткування спортивних  і дитячих майданчиків, лавок, урн тощо);
  • облаштування, ремонт, полив і щоденне прибирання газонів, квітників;
  • садіння, догляд за зеленими насадженнями, знесення аварійних і сухостійних дерев;
  • ремонт, щоденне  прибирання й своєчасне очищення окремо розташованих і вбудовано – прибудовано громадських та дворових туалетів;
  • періодичний ремонт і фарбування фасадів будинків, торгівельних павільйонів і кіосків, у тому числі розташованих на зупинках громадського транспорту, споруд, парканів, малих архітектурних форм та утримання їх відповідно до паспортів опорядження фасадів, які затвердженні у встановленому законодавством порядку;
  • своєчасна ліквідація карантинних рослин на територіях дворів, на прилеглих територіях до приватних домоволодінь, у парках та скверах, вільних земельних ділянках.

2.5. Підприємства, установи, організації, незалежно від відомчої належності, громадяни, що мають  будинки на правах приватної власності, юридичні і фізичні особи зобов’язані вчасно виконувати прибирання прилеглих та закріплених за ними земельних ділянок (очищення від снігу, сміття та бруду, будівельного матеріалу /до бордюру чи обочини дороги/, косіння і сапання бур’янів), дотримуватися чистоти і підтримувати порядок на всій території Громади, утримувати в чистоті і порядку багатоквартирні житлові будинки та інші об’єкти соціального призначення, за що несуть відповідальність відповідно до законодавства, Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

2.6. На території Громади не допускається складування побутового і будівельного сміття, відходів виробництва, тари, складування дров, опалого листя, снігу в невстановлених для цього місцях.

На час ремонту будинків або квартир в багатоповерхових будинках особи, що проводять ремонт, узгоджують з балансоутримувачем місце для тимчасового складування будівельних матеріалів і будівельного сміття на час ремонту з періодичністю вивозу не рідше одного разу на тиждень.

2.7. Підприємства, організації й установи всіх форм власності, суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані випускати та експлуатувати транспортні засоби в чистому вигляді.

2.8.  За псування рухливого складу громадського транспорту, об’єктів благоустрою, малих архітектурних форм (лавок, урн, скульптур, огороджень, устаткування парків, скверів та інших), технічних засобів регулювання дорожнього руху (дорожніх знаків, покажчиків світлофорів), винні несуть відповідальність згідно з діючим законодавством України.

2.9. Розміщення тимчасових об’єктів обслуговування населення, малих архітектурних форм, гаражів, опор тощо повинно здійснюватися у встановленому законом порядку.

2.10.  Установка і розміщення об’єктів торгівлі, автотранспорту з метою торгівлі, а також торгівля з рук або іншим способом може здійснюватися тільки в спеціально встановлених для цього місцях згідно з діючим законодавством України та згідно з рішеннями виконкому Тячівської міської ради з цього питання.

2.11.   Зміна зображень (плакатів) на рекламних конструкціях повинна здійснюватись без заїзду автотранспорту на газони та квітники.

2.12. Перевезення сипучих матеріалів повинно здійснюватись на спеціально обладнаних для цього автомобілях.

2.13. Здійснення яких-небудь змін зовнішнього вигляду багатоквартирних житлових будинків (балкони, лоджії, утеплення) дозволяється тільки за узгодженням з виконавчим комітетом Тячівської міської ради.

2.14. Інформаційні таблички, пам’ятні дошки, розташовані на фасадах будинків, споруджень, житлових будинків, вивіски повинні утримуватися в справному стані.

2.15. Розміщення  дорожніх знаків, нанесення дорожньої розмітки фарбою здійснюється за узгодженням з Національною поліцією відповідно до вимог законодавства та рішень органів державної влади про дорожній рух і його безпеку.

2.16. Порушення тиші на вулицях, площах, у парках, гуртожитках та інших громадських місцях у заборонений час (з 23.00 до 6.00), а також порушення громадського спокою шляхом використання гучномовців або потужних освітлювальних приладів не допускається.

2.17. Проведення усіх видів земельних, будівельних, монтажних робіт повинно здійснюватись при наявності відповідного дозволу.

2.18. Скидання стічних вод з каналізації житлових будинків у зливову каналізацію забороняється. Підключення виробничої і побутової мережі до міського водопроводу без відповідного дозволу підприємств і організацій не допускається. Категорично  забороняється розміщення зливових ям на прилеглих територіях  до приватних домоволодінь без дозволу виконавчого комітету міської ради.

2.19. Переміщення існуючих комунікацій, споруд без проектів і погоджень із власниками зазначених мереж не допускається.

2.20. Розміщення зовнішньої реклами всіх типів (об’ємних, щитових, фасадних та інших) здійснюється відповідно до діючого законодавства.

2.21. Керівники житлових організацій, підприємств і установ, навчальних закладів, підприємств торгівлі й громадського харчування, медичних, дитячих установ та інших підприємств зобов’язанні  забезпечувати своєчасне проведення дезинфекційних, дезінсекційних, дератизаційних, інших протиепідемічних та дезактивацій них заходів шляхом укладення угод з підприємствами, що мають ліцензії на ці види робіт.

2.22. Підприємства, організації й установи всіх форм власності, суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані здійснювати прибирання прилеглої території власними силами у встановленому даними Правилами порядку або укладати договори на санітарне очищення зі спеціалізованими організаціями.

2.23. Підприємства, організації й установи всіх форм власності, суб’єкти підприємницької діяльності, які експлуатують об’єкти торгівлі і громадського харчування, житлові будинки, офіси, повинні забезпечити наявність урн біля кожного входу у підприємство, установу, організацію, проводити її очищення по мірі накопичення, але не рідше одного разу на день.

2.24. Утворювачі твердих побутових відходів (далі – ТВП) – суб’єкти господарювання, установи і організації, домовласники або уповноважені ними управителі будинків чи домоволодінь – зобов’язані укладати договори на утилізацію ТПВ з суб’єктом господарювання, на якого покладено обов’язок утримання міського звалища твердих побутових відходів (далі – звалище ТПВ), щорічно до 1 березня наступного року.

Такий договір між підприємством та утворювачем ТПВ визначає також обов’язки сторін, що стосуються контролю за перевезенням ТПВ та порядку розрахунків між сторонами цього договору , а також з іншими перевізника при належному виконанні ними вимог щодо здійснення перевезень ТПВ до звалища. Порушення правил складування, збереження, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації і використання відходів тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену статтями 82, 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

2.25. Власники гаражів, розташованих на прибудинковій території, зобов’язані утримувати дані об’єкти в чистоті і порядку, здійснювати їхнє фарбування та прибирання прилеглої території.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь