Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

Організація прибирання території громади

6.1.Роботи по прибиранню в місті організовуються відповідно до вимог цих Правил. Відповідальність та контроль за організацію прибирання покладається на міську раду.

6.2.Визначення меж санітарного прибирання прилеглих та прибудинкових територій між організаціями, підприємствами, установами, балансоутримувачами, орендарями, організаціями, що експлуатують житлові й офісні будинки, замовниками будівельних об’єктів здійснюється міською радою.

Міська рада  має право здійснювати закріплення території об’єктів благоустрою з метою утримання їх юридичними і фізичними особами (за згодою сторін).

 

Територія, що зарезервована за фізичними  і юридичними особами для подальшого оформлення документів, а також прилегла до неї територія, підлягає обов’язковому санітарному утриманню та утримується особою, за якою вона закріплена.

 

6.3.Підприємства, організації, установи, власники будівель та споруд торговельного, соціально – культурного, спортивного та іншого призначення, власники або користувачі присадибних ділянок за  своїм розсудом можуть самостійно виконувати прибирання і утримання території або доручити спеціалізованим службам із внесенням за виконані послуги відповідної оплати. Розмір оплати визначається, виходячи з фактичної вартості прибирання 1 кв.м у встановленому порядку.

 

6.4.Керівники підприємств, установ, організацій, відповідальні за прибирання закріплених територій, повинні забезпечити свої об’єкти:

  • урнами для сміття, які встановлюються  біля кожного входу в магазин, їдальню, кафе, перукарню, ринки,  інші споруди по одній. Урни очищаються від сміття щоденно і утримуються в санітарному стані силами підприємств;
  • обладнаними сховищами для тимчасового зберігання негабаритних відходів, непотрібних меблів, тари та інших предметів, які повинні вивозитися не менше одного разу в тиждень;
  • заготовку піску по нормі не менше одного кубічного метру на тисячу квадратних метрів прибиральної території на 15 жовтня для посипки вулиць, доріжок під час ожеледиці і випадання мокрого снігу.

6.5.Власники і орендарі об’єктів на відведеній і прилеглій територіях зобов’язані проводити роботи по їх належному утриманню:

 

6.5.1.Кіоски, ларьки, павільйони, інші об’єкти роздрібної торгівлі, побутового обслуговування, розташовані:

  • на житлових територіях - в межах до 25 метрів у кожний бік;
  • на території загального користування – відведену і прилеглу території в межах до 15 м у кожний бік;
  • на виробничих територіях – відведену і прилеглу території в межах до 10 м у кожний бік;

Межі території, що обслуговується, уточнюються відповідно до пункту 7.2 даного розділу.

 

6.5.2.Будинки, включаючи житлові будинки:

  • по довжині – на довжину будинку плюс половина санітарного розриву із сусідніми будинками, у випадку відсутності сусідніх будинків – не більше 20 м;
  • по ширині – від фасаду будинку до бордюру проїзної частини.

Нежитлові приміщення в житлових будинках, розташовані в підвалах, цокольних і перших поверхах:

  • по довжині – у створі по довжині займаних приміщень з фасадної сторони, якщо є розрив між сусідніми орендарями ( власниками).

У випадку наявності місцевого проїзду, що супроводжує основну проїзну частину вулиці, до найближчого до будинку бордюру місцевого проїзду.

Власники індивідуальних будівель утримують прилеглу територію в належному санітарному стані.

При наявності природних меж ( водойми, дороги, стінки тощо) прибирання здійснюється до цих меж.

Категорично забороняється складування сміття і його вимітання на прилеглу територію. Відповідальність за чистоту даної території несуть власники домоволодінь.

 

6.5.4.Трансформаторні підстанції – прилеглу територію згідно затвердженої міськвиконкомом схеми прилеглої території.

 

6.5.6.Колії залізничного транспорту загального і промислового призначення – 10 метрів від осі крайньої залізничної колії. Утримання і ремонт залізничних переїздів на перетинаннях із проїзною частиною доріг здійснюється відповідними підприємствами – власниками.

 

6.5.7.Відповідальність за належний санітарний стан прилеглої території несуть власники, балансоутримувачі, орендарі. Орендарі несуть відповідальність за належний санітарний стан прилеглої території, якщо дана умова передбачена договором з балансоутримувачем, власником.

 

6.5.8.Виконавчий комітет міської ради  на території Громади в рамках діючого законодавства визначає місця, де відповідно до Податкового Кодексу України з юридичних осіб та громадян, які паркують автомобілі, стягується збір за парковку автотранспорту.

Кошти, що надходять від сплати збору за парковку автотранспорту, зараховуються в бюджеті міської ради та використовуються відповідно до чинного законодавства.

 

6.5.9.Ручне прибирання доріг протягом  року здійснюють спеціалізовані підприємства.

 

6.6.Відповідальними за утриманням в чистоті об’єктів громади, а також за дотриманням на них встановленого санітарного порядку є для:

 

6.6.1.Ділянок, санітарних зон підприємств, прилеглих територій до установ, організацій – керівники підприємств, установ, організацій, навчальних закладів або інші посадові  особи.

 

6.6.2.Територій дворогосподарств, що належать громадянам  на праві особистої  власності, і прилеглих до них ділянок, тротуарів – власники будинків.

 

6.6.3.Територій парків, скверів, газонів, інших зелених зон і прилеглих до них територій – комунальні й інші підприємства, за якими закріплені дані об’єкти.

 

6.6.4.Територій міських цвинтарів – підприємства, що експлуатують  й обслуговують ці об’єкти.

 

6.6.5.Територій залізничних колій, мостів, укосів, насипів, переїздів, переходів через шляхи, що знаходяться в межах Громади – організації, у віданні яких вони знаходяться.

 

6.6.6.Територій, відведених під забудову – керівники підприємств, установ та організацій, у віданні яких знаходяться дані земельні ділянки.

 

6.6.7.Територій, що прилягають  до павільйонів, кіосків, торговельних точок відповідно до паспорта установки тимчасового об’єкта обслуговування – керівники підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.

 

6.6.8.Територій паркувань, автостоянок, гаражів – балансоутримувачі, організації, що експлуатують дані об’єкти.

 

6.6.9.Територій в’їздів  АЗС, заправних комплексів і прилеглих територій, під’їзних до них  - балансоутримувачі і власники зазначених об’єктів .

 

6.6.10.Територій, прилеглих до окремо розташованих об’єктів реклами – власники рекламоносіїв.

 

6.6.11.Територій, прилеглих до трансформаторних підстанцій, роздільних підстанцій  (пунктів), котелень і теплових пунктів - керівники підприємств, що експлуатують дані об’єкти.

 

6.6.12.Територій, розташованих у санітарній зоні підприємств – керівники цих підприємств.

 

6.6.13.Відповідальність за стан зливової каналізації, оглядових і дощоприймальних колодязів, своєчасний ремонт і наявність прийомних грат, люків і водостоків (за винятком відомчих) покладається на Тячівське міське комунальне підприємство «Міськжитлокомунгосп».

 

6.6.14.Фарбування і побілку опор ліній зовнішнього освітлення здійснює підприємство, на балансі якого вони знаходяться.

 

6.6.15.Прибирання й очищення канав, труб, дренажів, призначених для відводу поверхневих і ґрунтових вод з вулиць і доріг, очищення колекторів дощової і зливової каналізації, дощоприймачів здійснюється підприємством, у якого знаходяться на балансі зазначені об’єкти: у подвір’ях багатоквартирних житлових будинків  -  голів та керівників  об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово – будівельних кооперативів,  житлово – експлуатаційних організацій; гаражів  - голів гаражних кооперативів.

 

6.6.16.Управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення координує діяльність органів самоврядування, підприємств, установ і організацій Громади незалежно від форм власності і підпорядкованості по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що виникають на території Громади.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь