Моя громада – гра з децентралізації
Кожен день голова об'єднаної громади зустрічається з великою кількістю несподіваних ситуацій, випробувань, викликів та можливостей. Працюючи над реформою децентралізації в Україні, такі лідери підтримують принципи місцевого самоврядування. Це означає, що їм доводиться стикатися з різними вимогами своїх громад і часто балансувати між протилежними ідеями про те, що означає ефективне управління. Тим не менш у 884 ОТГ люди по всій Україні зобов'язалися вести свої громади до успіху.
Чи хотілося вам коли-небудь відчути себе очільником об'єднаної громади? Тепер у вас є така можливість. На початку березня відбувся запуск онлайн-гри «Моя громада» (game.myhromada.info), яка є проривом у комунікації реформи децентралізації і дає можливість стати за віртуальне кермо ОТГ. Гравці можуть обрати одного з двох голів громади, а потім мають вирішити запропоновані завдання чи задачі. Потенційні лідери ОТГ можуть привести свою громаду до успіху тільки у випадку прийняття правильних рішень, зважуючи, які кроки зробити та чиї інтереси задовольнити. Все як у реальній політиці!
Виклики, з якими стикаються користувачі, торкаються низки питань, що мають вирішувати голови громад. Наприклад, чи дозволяєте ви підприємцю впливати на рішення місцевої ради в обмін на значні та дуже необхідні інвестиції в громадську інфраструктуру? Чи прислухаєтеся до критики місцевого блогера стосовно медичних закладів населеного пункту та відкриєте нову клініку, або ж зекономите гроші та інвестуєте в інші, більш невідкладні послуги?
Попри те, що варіанти є лише «так» або «ні», відповіді мають менш однозначний вплив на ваше становище як голови громади. Ви не просто втрачаєте бали за погані рішення – ваш персонаж оцінюється за різними ознаками: бюджет, закон, рейтинги тощо. Ідея полягає в тому, щоб гравці зважували свої варіанти, враховуючи картину своєї популярності, діючи в інтересах більшого блага, мудро бюджетуючи і дотримуючись своєї юридичної відповідальності.
Якщо все це звучить складно, то гра вже зробила те, що вона мала б зробити: допомогти користувачам під час децентралізації в Україні зрозуміти, як важко втілюється, але наскільки корисною може бути реформа
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)