Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

Держенергоефективності представило місцевим громадам переваги впровадження «зелених» проєктів

Дата: 29.06.2021 19:07
Кількість переглядів: 764

Фото без опису«Зелені» проєкти – це можливості для сталого економічного розвитку громад», – повідомив Костянтин Гура, в.о. Голови Держенергоефективності, на онлайн-семінарі для громад, ініційованому Агентством з відновлюваної енергетики.

Проєкти з використанням відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива вирішують не лише питання енергозабезпечення громади, а й сприяють економічному розвитку, створенню робочих місць, поповненню бюджетів.

«70 млрд євро – такий потенціал «зеленого» фінансування в Україні до 2030 року. Про це говорить оцінка IFC. Це кошти, які можуть зайти в економіку та мати мультиплікативний ефект», – повідомив К.Гура.

За останні роки було зроблено чимало для суттєвих зрушень у цій сфері. У результаті протягом 2010-2019 років, відповідно до Енергетичного балансу, частка відновлюваних джерел енергії у валовому кінцевому енергоспоживанні збільшилась майже у 3 рази: з 2,9 % до 8,1%.

Крім цього, із 2014 р. по квітень 2021 року введено в експлуатацію
2,5 ГВт нових потужностей в альтернативній теплоенергетиці. На законодавчому рівні діє тариф на теплову енергію з альтернативних видів палива, що на 10% нижчий за тариф на теплову енергію з газу. Тож, тепло «не з газу» дешевше для споживачів, а інвестори мають гарантований тариф.

«Ми маємо продовжити тренд розвитку «зеленої» енергетики. Важливо переходити на систему аукціонів, прийняти цілий пакет готових законопроєктів у біоенергетиці і запровадити Net Metering, гарантії походження енергії із відновлюваних джерел енергії», – пояснив К.Гура.

У свою чергу, Юрій Шафаренко – заступник Голови Держенергоефективності детально представив переваги усіх законопроєктів, які мають на меті сприяти інвестиціям у відновлювану енергетику України. Йдеться про законопроєкти щодо:

  • щодо стимулювання вирощування енергорослин на маргінальних землях;
  • щодо запровадження конкурентного ринку твердих біопалив;
  • щодо розвитку сфери виробництва та використання біометану;
  • щодо звільнення біопалива від податку на СО?;
  • щодо розвитку ринку рідких біопалив.

«Розвиток сфери виробництва біометану є важливим не лише з точки зору зменшення енергетичної залежності, а й з точки зору підтримки нашої газотранспортної системи, – пояснив Юрій Шафаренко. – Майже 8 млрд м3 у рік – потенціал заміщення газу біометаном. Це 25% нашого річного внутрішнього споживання газу і, що вкрай важливо, близько 50% імпорту блакитного палива».

Ще один перспективний напрям, над розвитком якого ведеться активна робота, - це воднева енергетика.

Довідково: Презентація Юрія Шафаренка, заступника Голови Держенергоефективності, - «Розвиток відновлюваної енергетики в Україні»:

Управління комунікації і зв’язків з громадськістю


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь