Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

Від місцевих бюджетів Закарпаття хочуть забрати 44 млн грн

Дата: 22.10.2021 09:34
Кількість переглядів: 671

Фото без опису20 жовтня Верховна Рада України заслухала питання проєкту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №6062 від 15.09.2021, поданого Кабінетом Міністрів України разом із проєктом Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» №6000 від 15.09.2021. За результатами обговорення Парламент прийняв рішення зняти з розгляду урядовий Законопроект №6062.


Юлія Траньович, консультантка з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ, розповідає, що до даного законопроєкту є низка зауважень. Особливу увагу слід звернути на застереження щодо бюджету розвитку місцевих бюджетів, неприпустимість вилучення до держбюджету залишків освітньої субвенції, необхідність врегулювання питання заборгованості за середньостроковими позиками, що склалася у 2009–2014 роках, виключно у законодавчий спосіб; неприпустимості зарахування до держбюджету коштів від продажу комунального майна.

Питання бюджету розвитку в даній редакції законопроєкту наразі залишається дискусійним в експертному середовищі. Дехто вважає, що такі зміни призведуть до повної ліквідації бюджету розвитку, інші – що просто відбудеться злиття двох фондів і це спростить роботу бюджетної системи. Проте до скорочення капітальних видатків це скоріш за все таки призведе. Ну і ще немалим негативним наслідком є позбавлення права ОМС на обслуговування коштів місцевих бюджетів в банках.

За рахунок економії коштів освітньої субвенції внаслідок проведення оптимізації органи місцевого самоврядування спрямовують залишки освітньої субвенції на реконструкцію закладів загальної середньої освіти, покращення матеріально-технічного оснащення класів, закупівлю шкільних автобусів, заходи протипожежної безпеки та ін. Тому вилучення у місцевих бюджетів на користь держбюджету залишків освітньої субвенції – це скасування дієвого фінансового інструменту з оптимізації мережі закладів освіти.

Також законопроєкт передбачає надати повноваження Кабміну визначати порядок погашення середньострокових позик органами місцевого самоврядування. Заборгованість місцевих бюджетів за середньостроковими позиками склалася у 2009–2014 роках і виникла через неправильне планування державними органами видатків з делегованих повноважень. Органи місцевого самоврядування були змушені для виправлення прорахунків Мінфіну запозичувати кошти для забезпечення бюджетної сфери. У Закарпатській області таку заборгованість мають бюджети Ужгородської (25,1 млн грн), Берегівської (9,4 млн грн), Хустської (4,9 млн грн), Чопської (2,3 млн грн) міських територіальних громад та ще 2,6 млн грн у районних бюджетах. Тому затвердження порядку погашення середньострокових позик за рахунок коштів місцевих бюджетів – це втрата місцевими бюджетами області 44 млн грн.

Також значним мінусом для громад є пункт законопроєкту, відповідно до якого 70% надходжень від викупу земельних ділянок комунальної власності будуть зараховуватися до держбюджету, що також призведе до втрат місцевими бюджетами частини доходів.

Сподіватимемось, що законопроєкт №6062 буде доопрацьований у Бюджетному комітеті і всі зауваження будуть враховані.

Закарпатське РВ АМУ


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь