8 і 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Восьмий рік поспіль на державному рівні ми послідовно впроваджуємо європейський підхід до пам’яті про Другу світову війну. Вшановуємо всіх борців із нацизмом та всіх жертв цього найкривавішого конфлікту в історії людства. Для нас пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою в результаті приходу до влади і змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму.
Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для істориків вона видаватиметься неминучою. У 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. У 1941 році почалася найстрашніша, найближча, найкривавіша війна. А ми - українці тепер на собі відчуваємо те жахіття, яке пережили наші діди та батьки. Кажуть, без величезних втрат, нацистів було не зупинити . І як не жахливо це прозвучить, але і рашистів тепер також.
Для українців протистояння російській агресії – це боротьба за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда, який заради досягнення мети не гребує ані воєнними злочинами, ані злочинами проти людства.
Пам’ятаємо – перемагаємо!
Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)