Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

Про затвердження Правил формування та проведення перевірки нотаріального документа з електронним ідентифікатором

Дата: 08.07.2022 11:53
Кількість переглядів: 451

Фото без описуПостановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2022 р. № 745  затверджено ПРАВИЛА
формування та проведення перевірки нотаріального документа з електронним ідентифікатором

Загальні питання

1. Ці Правила визначають процедуру формування в Єдиній державній електронній системі е-нотаріату (далі - Система е-нотаріату) нотаріального документа з електронним ідентифікатором, а також процедуру проведення його перевірки нотаріусами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими заінтересованими особами.

2. У цих Правилах терміни вживаються у такому значенні:

1) електронний ідентифікатор (далі - QR-код) - графічне зображення коду, який містить унікальний номер, що присвоюється документу, завантаженому до Системи е-нотаріату, та складається з номера, за яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій, дати вчинення нотаріальної дії, номера свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю;

2) електронний проект нотаріального документа - завантажений до Системи е-нотаріату електронний проект документа, попередньо погоджений з особами, які звернулися до нотаріуса за вчиненням відповідної нотаріальної дії.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про нотаріат”“Про електронні довірчі послуги”“Про електронні документи та електронний документообіг”, постанові Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1444 “Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо поетапного запровадження Єдиної державної електронної системи е-нотаріату” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 8, ст. 426) та інших нормативно-правових актах.

3. Перелік нотаріальних документів, які формуються з QR-кодом, та правила їх обліку в Системі е-нотаріату затверджуються Мін’юстом.

4. Формування та проведення перевірки нотаріального документа з QR-кодом здійснюється безоплатно.

5. Забороняється нанесення на QR-код нотаріального документа тексту, зображень, будь-яких інших знаків.

Формування нотаріального документа з QR-кодом

6. Формування нотаріального документа з QR-кодом може здійснювати нотаріус, який відповідно до законодавства отримав доступ до Системи е-нотаріату.

7. Для формування нотаріального документа з QR-кодом нотаріус завантажує електронний проект нотаріального документа та вносить до Системи е-нотаріату таку інформацію:

1) тип документа (відповідно до словника типів документів Системи е-нотаріату);

2) відомості про осіб, щодо яких вчинено нотаріальну дію:

прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), серія (за наявності) та/або номер паспорта - для фізичних осіб;

найменування та код згідно з ЄДРПОУ - для юридичних осіб;

3) номер, за яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій;

4) дату вчинення нотаріальної дії;

5) прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) нотаріуса, яким вчинено нотаріальну дію;

6) номер свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю;

7) додаткові відомості про документ (за наявності).

8. Система е-нотаріату забезпечує автоматичне накладення QR-коду на кожній сторінці (у верхньому лівому куті) електронного проекту нотаріального документа.

9. Електронний проект нотаріального документа після накладення на нього QR-коду друкується на папері та надається нотаріусом сторонам для підписання.

10. У день вчинення нотаріальної дії з посвідчення нотаріального документа з QR-кодом або засвідчення справжності підпису на ньому нотаріус завантажує до Системи е-нотаріату електронну копію такого документа, виготовлену шляхом сканування, з накладенням кваліфікованого електронного підпису. Сканування нотаріального документа з QR-кодом, у тому числі у разі, коли він містить більше однієї сторінки, здійснюється в один файл. Текст на сканованих нотаріальних документах з QR-кодом повинен бути придатним для сприйняття його змісту.

11. Внесення виправлень до нотаріального документа з QR-кодом, електронна копія якого завантажена до Системи е-нотаріату, забороняється.

Перевірка нотаріального документа з QR-кодом та отримання його електронної копії

12. Нотаріальний документ з QR-кодом перевіряється заінтересованою особою, якій присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - заінтересована особа), за допомогою електронного пристрою шляхом сканування QR-коду у режимі реального часу засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі – Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

13. За результатами сканування QR-коду на електронному пристрої заінтересованої особи за допомогою мобільного додатка Порталу Дія (Дія) відображається інформація щодо відсутності або наявності в Системі е-нотаріату нотаріального документа та таких відомостей про нього:

1) номер, за яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій;

2) тип нотаріального документа;

3) дата вчинення нотаріальної дії;

4) прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) нотаріуса, яким вчинено нотаріальну дію;

5) номер свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю.

14. Електронна копія нотаріального документа з QR-кодом надається за запитом заінтересованої особи засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) за наявності згоди на це хоча б однієї особи, щодо якої вчинено нотаріальну дію та якій присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків, з накладеним віддаленим кваліфікованим електронним підписом Дія Підпис (Дія ID).

Чинність нотаріального документа з QR-кодом не може бути заперечена виключно через те, що особою, щодо якої вчинено нотаріальну дію, не надано згоди на отримання заінтересованою особою електронної копії нотаріального документа з QR-кодом.

15. Запит про надання особою, щодо якої вчинено нотаріальну дію, згоди на отримання заінтересованою особою електронної копії нотаріального документа з QR-кодом, який формується через мобільний додаток Порталу Дія (Дія), повинен містити:

1) тип документа;

2) дату запиту;

3) номер, за яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій;

4) дату вчинення нотаріальної дії;

5) номер свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю;

6) прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) нотаріуса, яким вчинено нотаріальну дію;

7) прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) заінтересованої особи.

16. Інформаційна взаємодія між Системою е-нотаріату та Порталом Дія здійснюється з використанням засобів системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів.

У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням каналів зв’язку системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів інформаційна взаємодія суб’єктів інформаційних відносин може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.

Обмін інформацією здійснюється в електронній формі з дотриманням вимог Законів України “Про електронні довірчі послуги”“Про захист персональних даних”“Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах”.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь