Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

Сьогодні Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Дата: 02.12.2022 07:00
Кількість переглядів: 560

Фото без описуЗаходи Міжнародного дня боротьби за скасування рабства проходять в першій декаді грудня. Дата встановлена на честь дня прийняття відповідної Конвенції в 1949 році. Метою цього заходу є викорінення сучасних форм рабства.

Міжнародний день боротьби за скасування рабства відзначається щорічно 2 грудня, відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/317(IV). Дата обрана не випадково, саме 2 грудня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. У цей День давайте згадаємо уроки історії і зробимо все, щоб допомогти людям, що знаходяться в рабстві.

Нагадаємо, що за даними Організації Об’єднаних націй, станом на 2016 рік в світі налічувалося понад 40 мільйонів рабів. За даними Global Slavery Index, цей показник склав 46 мільйонів чоловік, причому, згідно з попереднім дослідженням, він збільшився на 10 мільйонів чоловік. Чверть людей, які знаходяться в рабстві - діти.

Дослідниками виносяться чіткі критерії щодо визначення категорії рабського стану людини по відношенню до навколишнього соціуму. Це і люди, які були загнані в тому числі і в сексуальне рабство. У категорію рабів входять ті, хто працює з примусу, за борги або проти своєї волі. До рабів, на жаль (і це реалії сучасного світу!), відносяться і ті, хто народився в неволі.

Згідно з результатами дослідження, проведеного Міжнародною організацією праці (МОП), що входить до складу ООН, примушували до праці у 2016 році майже 21 мільйонів осіб, серед них 11,4 мільйона жінок і дівчаток і 9,5 мільйона чоловіків і хлопчиків. Близько 19 мільйонів жертв примусової праці знаходяться в приватному секторі, близько двох мільйонів експлуатуються державними або повстанськими угрупованнями. Шлюб проти власної волі також підпадає під критерії рабства, і цей показник склав більше 15 мільйонів чоловік.

Сучасний світ не є "оригінальним". Рабська праця використовується в будівництві та промисловості, риболовецькій галузі та сільському господарстві. Раби до цього часу використовуються зловмисниками в якості домашньої прислуги. Примусова праця приносить зловмисникам 150 мільярдів доларів на рік.

МОП прийняла новий юридично обов’язковий Протокол про примусову працю, який вступив в силу у листопаді 2016 року. Це стало важливим кроком на шляху викорінення сучасних форм рабства. В рамках кампанії «50 за свободу» організація закликає 50 держав ратифікувати Протокол про примусову працю до 2018 року.

Найбільше, сучасне рабство поширюється на африканський континент. За ним йде Азія і країни Тихоокеанського регіону.

Найбільш часто рабство фіксується в Камбоджі, Північній Кореї, Узбекистані, Індії та Катарі.

Процеси скасування рабства без широкого міжнародного розголосу, схоже, мають тенденцію повертатися назад. Ця тема не повинна залишатися без уваги і Міжнародний день боротьби за скасування рабства - хороший привід провести об’єктивну самооцінку нинішнього стану людства.

Фото без опису

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь