Тривожні симптоми чи терміново потрібно до фахівця. Як піклуватися про ментальне здоров’я дитини
Ментальне здоров’я дітей, як і фізичне, насамперед – турбота батьків. Із легкою застудою ніхто не кластиме дитину в лікарню, а із двосторонньою пневмонією не залишить пити теплий чай вдома. Так само і з психічними складнощами.
Але як знайти цю тонку межу Коли можуть допомогти тато з мамою, а коли треба звертатися до спеціалістів
Тривожні симптоми, які одразу помітять родичі, – це тривалі зміни настрою та нездатність насолоджуватися приємними речами. Дитина прагне ізоляції, не хоче виходити на вулицю, уникає друзів. Її переповнюють емоції – від суму та пригнічення до тривожності та роздратування.
Що у таких випадках можна зробити вдома
Заведіть щоденник самопочуття (хоча б на 14 днів). Описуйте, як пройшов день, які плани на завтра. Разом із дитиною відповідайте на питання: «Що ти сьогодні виконав?» «Що ти сьогодні відчував?» Два тижні вистачить, аби зрозуміти, що саме змінилося.
Навчіть дитину простій дихальній практиці для заспокоєння. Достатньо покласти руку на живіт і помалу зробити 20 повільних видихів животом. Це справді діє.
Але у жодному разі не купуйте заспокійливе та антидепресанти. Такі препарати призначаються виключно фахівцем!
«У більш свідомому віці, коли діти висловлюють думки, що вони не хочуть жити, збираються вчинити самогубство – ось це вже прямо такий великий знак оклику! Дійсно час терміново звертатися за допомогою», – пояснила у прямому ефірі на сторінці ГО Безбар'єрність та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA педіатр Юлія Крушельницька.
Цикл ефірів з фахівцями відбувається у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олена Зеленська. Більше про підтримку себе та людей поруч – на https://bf.in.ua/turbota
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)