Tolk долучається до інноваційної активності у середовищі студентів та молодих вчених Закарпаття
Днями на базі державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет» відбувся конкурс «Стартап –УжНУ», який проходив під загальною назвою «Інновації заради майбутнього». У складі журі конкурсу цьогоріч працювала директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Tolk) Наталія Німець.
Мета конкурсу, який всьоме проводять в найбільшому університеті Закарпаття, полягає у стимулюванні інноваційної та підприємницької активності у середовищі студентів та молодих вчених, а також запровадження підтримки молодих дослідників, які прагнуть впроваджувати у виробництво свої інноваційні ідеї з ефективним застосуванням сучасних ІТ-технологій. Усе це сприятиме економічному розвитку України в майбутньому, вважають організатори, і для кращої підтримки молодих науковців потрібні підприємці, які зможуть оцінити ідею та допомогти у її втіленні.
Загалом на конкурсі представили 10 стартапів. Студенти презентували напрацювання в галузі медицини, стоматології, туризму, ресторанного бізнесу, напрацювання в напрямі фізико-хімічних досліджень тощо.
«Ми побачили справді цікаві ідеї, – відзначила Наталія Німець. – Приміром, проєкт HealthPatch – інтелектуальний медичний пластир, який зможе працювати за принципом бездротового підключення і надавати інформацію про важливі показники здоров’я людини. Чи ідея розробки приладу «Логер газів», який здатен вимірювати вміст кількох газів у повітрі, зокрема, чадних, що вкрай актуальна наразі в Україні. Йдеться про те, що торік через відключення світла внаслідок російських атак по об’єктах енергетики багато хто вмикав бензинові та дизель-генератори, що призводило до забруднення повітря в приміщеннях, а такий логер газів здатний вловлювати небезпеку та інформувати про неї. Цікава ідея участі представників компаній в подібних конкурсах – ми можемо побачити нові ідеї, над якими працюють молоді вчені, оцінити їх, а відтак, у разі зацікавлення, допомогти молодим науковцям втілити проєкт».
Наталія Німець також високо оцінила ідею програмного забезпечення для «розумного будинку», яку презентували в рамках конкурсу. Подібні напрацювання в напрямі енергозбереження наразі активно просувають в цивілізованому світі, вони, без сумніву, будуть затребувані і в Україні. Такі проєкти постійно аналізують і в Tolk.
Підприємці-учасники конкурсу також підтримали задум керівництва УжНУ створити постійно діючу Школу стартапів на кшталт тих, які діють в Європі, і до яких постійно долучаються підприємці.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)