Зміна робочого графіку, сонячні панелі чи імпортна електрика: як цієї зими виживатиме бізнес?
Попри оптимістичні реалії сьогодення, підприємці мають бути готовими до можливих блекаутів і вже нині навчитися ефективно споживати електроенергію. Особливо, це питання актуальне у контексті підняття ціни для комерційних клієнтів. Саме тому сьогодні на перший план виходять пропозиції, які допомагають заощадити електроенергію чи заробити на її виробництві. Група компаній Tolk пропонує своїм партнерам цікаві пропозиції, які вивчали закарпатські журналісти.
Як йдеться в сюжеті телеканалу «21 канал Унгвар», наразі в Закарпатській області близько 16-ти тисяч так званих малих підприємців і майже півтори тисячі великих споживачів. Усі вони поділяються на дві групи: А і Б, кожна з яких, відповідно, має свій тариф на споживання і облікові прилади. Так, комерція, яка належить до другої групи – сплачує за єдиним тарифом, незалежно від робочого графіку. А перша група – це осучаснені лічильники, обладнані програмним забезпеченням, модемом і з функцією щогодинного обліку кількості спожитої електроенергії. Такі гаджети дозволяють виробництву ефективно використовувати робочі години і планувати свій графік із урахуванням варіацій добової ціни.
Одним із ефективних рішень заощадження електроенергії є розміщення генеруючих установок на підприємствах. Утім, така опція можлива для споживачів групи А. Маючи сонячні батареї і лічильники погодинного обліку, підприємці можуть зекономити кілька сотень тисяч гривень на місяць. Звісно, якщо дозволяє специфіка виробництва.
Такі генерації має, приміром, мукачівський «Точприлад». Завод виготовляє кабельну продукцію на давальницькій сировині і потребує постійного електроживлення для свого виробництва. За місяць в середньому споживають до пів мільйона кВт. Кілька років тому встановили сонячні панелі на даху і навколишній території. У літній період часу повністю себе забезпечують електрикою і мають невикористаний надлишок.
Як інформують в Tolk, бізнес, який постійно шукає варіанти як заощадити кошти, тепер матиме можливість не лише покривати власне споживання, а й продавати генерацію. На законодавчому рівні врегульовано викуп електроенергії у комерційних структур, які володіють генеруючими станціями.
Про це каже директорка ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Наталія Німець:
«Група компаній Tolk пропонує здійснює викупу надлишків електроенергії, які виробляють підприємства з відновлювальних джерел для власних потреб. Тобто, бізнес, який має встановлені генеруючі установки і має надлишки електроенергії, може укласти з нами угоду, викуп здійснюється за ринковими цінами. Така пропозиція не тільки стимулює підприємства замислитися над тим, щоб забезпечувати себе власним енергоресурсом, а ще й повернути собі вартість електроенергії в ті години, коли відбувається надлишок».
Більше про все це – за посиланням: https://youtu.be/0gpR4GKn1gk
Уся інформація про викуп Групою компаній Tolk надлишків електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел у підприємств для власних потреб, є на офіційному сайті: https://tolk.ua/ua/vikup-nadlishkiv-elektroenergii-vde-u-pidpriemstv/ або за телефоном 0800 33 18 33.
Пресслужба ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk)
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)