Громадські роботи суспільно корисного характеру
Починаючи з вересня 2023 року, на території Тячівської громади започатковано проводити громадські роботи суспільно-корисного характеру. Реалізувати проведення цих робіт вдається за сприяння служби зайнятості в особі Тячівської філії Закарпатського обласного центру зайнятості.
Тячівська міська рада визначає потребу у виконанні робіт, а вже саму організацію беруть на себе фахівці Філії. І що цікаво, фінансування витрат на заробітну плату залучених безробітних громадян до таких робіт відбувається 100% за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, що дає можливість виконувати суспільно-корисні роботи і не обтяжувати місцевий бюджет.
Проаналізувавши потреби і можливості, визначили, що найбільш затребуваними є роботи по плетінню маскувальних сіток, мавок, нашоломників, виготовлення маскувальних полотен, в тому числі з антитепловізорним ефектом, виготовлення бліндажних (окопних) свічок та інших допоміжних засобів для потреб ЗСУ. Для виконання цих робіт щомісячно укладається договір з Тячівською філією Закарпатського ОЦЗ та залучаються до їх виконання зареєстровані безробітні, в тому числі і внутрішньо переміщені особи. Потреба у виконанні вище згаданих робіт є постійна, матеріалами для виготовлення захисних засобів для потреб ЗСУ в нашій громаді забезпечує волонтер Іван Крічфалушій. Безробітні громадяни охоче долучаються до участі в таких роботах (жінки, в яких вдома є побутові швейні машинки виконували пошиття маскувальних полотен в домашніх умовах). Приміщення для плетіння мавок, нашоломників, наповнення картоном банок під бліндажні свічки надано Тячівською філією Закарпатського ОЦЗ.
В минулому році в результаті виконаних робіт безробітними громадянами Тячівської філії Закарпатського ОЦЗ спільно з волонтерським рухом вдалося закрити потреби в маскувальних засобах 4 та 15 батальйонів 128 гірсько-штурмової бригади, артилерійського та піхотного підрозділів 37 бригади морської піхоти, інженерно-саперного взводу нацгвардії України, артилерійського підрозділу 63 бригади, 49 окремого стрілецького батальйону Карпатська Січ ім. О. Куцина та ін. Робота в цьому напрямку продовжується і в цьому році, потреба є постійна, адже як кажуть наші захисники всі ці засоби є розхідним матеріалом. До прикладу, мавка витримує максимум три виходи, а щоб виготовити її потрібно докласти значних зусиль та часу. І хоча в минулому році було виготовлено більше сотні мавок і в цьому році близько 30, запити на них є постійні, і не завжди нам вдається працювати в запас. Цьогоріч покрито запит по нашоломниках і мавках стрілецької роти 112 бригади, відправлено окопні свічки в бригаду Лють і 8 прикордонний загін ДПСУ, закрито потребу в маскувальних сітках, нашоломниках, маскувальних полотнах з антитепловізорним ефектом для танкової роти 214 батальйону «OPFOR», а також для «літунів» 128 бригади, тощо.
За активну участь у підтримці ЗСУ Тячівській філії Закарпатського ОЦЗ через волонтерів передана Подяка від 15 батальйону 128 гірсько-штурмової бригади та подаровано пам’ятний прапор України з підписами воїнів різних підрозділів.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)