Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

Програма побудови суспільства Відповідальної Демократії

Дата: 11.07.2024 13:30
Кількість переглядів: 77

Фото без описуРозвиток місцевого самоврядування передбачає створення умов за якими активні і відповідальні виборці разом з обраними ними депутатами стають співучасниками розробки і втілення в життя різноманітних програм щодо розвитку громад.

ГО "За Демократичне Виборче Право" розробляють сайт, який через ідентифікацію виборців дозволить проводити відкрите голосування. 

Через "Особистий кабінет" виборці громади реєструються на сайті, згідно своїх заяв створюють реєстр виборців громади. Реєстраційні внески акумулюються на окремому рахунку місцевої ради, які в подальшому будуть джерелом фінансування виборчого процесу.


Програма побудови суспільства Відповідальної Демократії

І. ІСТОРИЧНИЙ ЕКСКУРС

Наш час – час будівництва постіндустріального суспільства на засадах інформаційних технологій. В центрі цих змін – Україна.

Як створювались влади до цього часу?

Феодалізм. Додана вартість зростала на землі. У кого земля – той і пан (феодал). Вони є влада, хто і обирає собі головного володаря. Збирають, наприклад, сейм і обирають короля. Вага голосу феодала залежала від того скільки у нього землі. Голосують відкрито.

Капіталізм. Додана вартість створюється на підприємствах. Капіталісти обирають свою владу. Перемагають ті, у кого більше фінансів, які можна вкласти у вибори шляхом покупки голосів виборців через ЗМІ та політтехнології. Голосують таємно.

Як буде створюватись влада в майбутньому суспільстві?

Постіндустріалізм.  Додаткова вартість створюється в наукових центрах завдяки новітнім технологіям, які дозволяють суттєво знизити собівартість продукції в промисловості та сільському господарстві. Обирати владу будуть власники інформації, знань та технологій.

Феодалам не потрібні розумні кріпаки, капіталістам не потрібні політично свідомі робітники. Тим, хто володіє основними засобами здобуття доданої вартості, нема потреби надавати владні повноваження тим, хто від них залежить.

Постіндустріали-технократи підживлюються знаннями та інноваціями, розумом елітної частини суспільства. Без тісного зв’язку з розумними людьми їхній бізнес занепаде. Тому доведеться ділитись з ними владою.

Таке бачення майбутнього суспільства, обрисів майбутньої влади надихає визначити конкретні кроки по зміні існуючих демократичних засад. В першу чергу, зміну охлократичної виборчої системи на відповідально-елітарну виборчу систему через:

  • ВІДКРИТІ ВИБОРИ;
  • ПРАВО ВИБОРЦІВ ВІДКЛИКАТИ ГОЛОСИ;
  • ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВИБОРЦІВ ЗА СВОЇХ ОБРАНЦІВ;
  • ОПЛАЧЕНА УЧАСТЬ У ВИБОРАХ.

ІІ. ВІДКРИТІ  ВИБОРИ

Неможливо робити суспільно значущі речі таємно. Це стосується таких справ як керування державою, як керування громадою. Всі громадяни, хто своїми голосами просуває до влади ту чи іншу партію, того чи іншого політика, мають бути відомими суспільству.

Тим, хто прийматиме участь у виборах, потрібно зафіксуватись особисто і поіменно. Зареєструється, орієнтовно, не більше 20% від загальної кількості виборців (активна частина).  Таким чином  участь у виборах прийматимуть  біля 100% зареєстрованих. Вибори визнаються такими, що відбулись, коли в них приймуть участь більше 50% зареєстрованих виборців. Тільки зареєстровані виборці є учасниками виборів і референдумів всіх рівнів.

Електронна реєстрація діє на протязі 5 років з часу подання заяви. Заяву про реєстрацію можна надсилати до реєстру виборців навіть в день виборів. 

Реєстр виборців, складений самими виборцями,  буде мати стовідсоткову легітимність.

Електронний реєстр відкритий для всіх громадян та учасників виборів.

Наявність виборця у реєстрі надає йому можливість, після електронної ідентифікації, проголосувати.

Під час голосування відбувається кодування ПІБ та інших даних виборця. Декодування – після закінчення встановленого терміну виборів. Одночасно формуються та оприлюднюються підсумки виборів: скільки голосів отримав той чи інший кандидат, хто і за кого  особисто віддав свій голос.

Це унеможливлює фальсифікацію голосів виборців. Кожен голосуючий має можливість проконтролювати за кого зарахували його голос.


ІІІ. ПРАВО ВИБОРЦІВ ВІДКЛИКАТИ ГОЛОСИ

Конституція України стверджує, що «народ здійснює свою владу безпосередньо і через органи державної влади та через органи місцевого самоврядування».

Повною мірою ця теза відтворюється коли відповідальні виборці, громадяни, чиїми голосами обрані народні представники до органів влади,  мають право і можливість в будь який час впливати на дії і рішення своїх обранців.

Критичним кроком впливу виборця на обраного є відкликання свого голосу. Відкриті вибори, поіменна фіксація хто і за кого проголосував створюють дієвий механізм «безпосередньої влади народу».

Члени громади, виборці, завдяки кому обрані президент, депутати різних рівнів, мер чи голова громади, стають відомі відразу після закінчення виборів. Їх прізвищами створюють або додають до «Закритого пулу відповідальних виборців громади». 

Мета такого пулу – поширення, накопичення інформації про діяльність обранців, вплив їх дій та рішень на стан справ у громаді. Важливими висновками такого спілкування стають петиції до обранців. Виконання вимог петицій або ігнорування вимог відповідальних виборців створює рівень соціальної підтримки або відторгнення владних обранців.

Рішення про відкликання голосу  кожен виборець приймає самостійно, що здійснюється через особистий електронний кабінет виборця.

З відкритих виборів, з права виборців відкликати голоси, з об’єднання виборців громад у «Закриті пули відповідальних виборців громад» почнеться створення дієвих регіональних еліт, почнеться дієве самоврядування.


ІV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВИБОРЦІВ ЗА СВОЇХ ОБРАНЦІВ

Право народу, виборців на владу невід’ємне від відповідальності. Владні рішення, закони, які приймаються як наверху так і в громадах, приймаються уповноваженими людьми від імені тих, хто їх обрав.

Тобто, значну долю відповідальності несуть їхні виборці. Відповідальність виборців має бути як моральною, так і матеріальною.

Моральна відповідальність – це тиск на них з боку інших громадян, коли йдеться про непопулярні рішення і закони, за які голосують їх обранці. З’являється можливість для тих, хто не обирав владу, без будь-яких бюрократичних перепон звертатись зі скаргами та пропозиціями до відомих їм виборців.

Право на відкликання голосів дає відповідальним виборцям можливість, відкликаючи свої голоси, позбавляти влади тих, хто втратив довіру. Таким чином вони знімають з себе відповідальність за їх дії. Втрата 50% голосів означатиме позбавлення президента, мера, головою громади владних повноважень. Втрата партією 50% голосів своїх виборців означатиме вихід з колективного органу влади.

Критичним рівнем дієздатності рад народних депутатів буде 300 депутатів у Верховній Раді, 50% депутатів в місцевих радах. Досягнення критичного рівня означатиме для таких рад проведення перевиборів.

У випадку, коли обрані народом посадовці (президент, мер, голова громади) своїми діями завдають матеріальну шкоду  суспільству або громаді, виборці, які не відкликали свої голоси, несуть солідарну матеріальну відповідальність у розмірі 50% від завданої шкоди, якщо це доведено судом.

Одночасно, обранець не може бути притягнутий до суду, якщо більше 50% його виборців не відкликають свої голоси. Такий рівень довіри до обраного означатиме що звинувачення мають політичний характер.


V.ОПЛАЧЕНА УЧАСТЬ У ВИБОРАХ

Вибори народних представників до влади мають організовувати та оплачувати самі виборці.  

Кожен громадянин, хто реєструє себе у кабінеті виборця, сплачує реєстраційний внесок. Один раз на 5 років можна покласти на вівтар 500 гривен (по 100 гривень на рік). З таких внесків створюється виборчий фонд  для розробки та обслуговування програм, серверів та електронного супроводу виборів, для моніторингу відкликаних голосів. Такий фонд постійно поповнюється за рахунок підключення до реєстру нових виборців.

На початку впровадження відкритих електронних виборів, з правом виборців відкликати свої голоси, будуть певні труднощі з грошима. Цю проблему вирішуємо за рахунок обмежених сумою внесків від виборців-спонсорів (до 10 мінімальних зарплат).

Неможливо щось отримати, не вклавши в це діло ні копійки. Сьогодні влада, запускаючи руку в бюджет, «фінансує» вибори самої себе. Ключове: «хто платить, той і музику замовляє». Ми хочемо мати якісну владу? Тому організовуємо усе самі!

Розпочати і очолити новий виборчий процес має ініціативна група, яка буде складена з активних і авторитетних громадських діячів, прихильників побудови суспільства Відповідальної Демократії.


VІ.ПРО МАЙБУТНЄ

Зараз народ України, виборці знаходяться в становищі дурнів. Багато хто з розумних людей це відчувають, намагаються змінити стан речей. Проте, це можливо зробити тільки через впровадження нової системи виборів влади, через нову конструкцію влади: бо як не вдосконалюйте «Запорожець», він не стане кращим ніж «Мерседес». 

Світ заходить у інформаційну еру, коли через брехню мало що можна буде побудувати, а інформацію про все і всіх неможливо приховати. В першу чергу це стосується політиків.

«Відповідальне Виборче Право»  вперше пропонується і обговорюється в Україні.  У нас є унікальний шанс перемогти не тільки Росію, а й внутрішнього ворога - стару таємну систему виборів, яка дозволяє олігархам і крадіям утримувати владу.

Наслідком переходу до відкритої виборчої системи стануть такі ж відкриті, з правом відкликати голоси, вибори в громадах шерифів та суддів. Бо сьогодні правоохоронці і судді  захищають корупціонерів від справедливого правосуддя, а вони повинні бути залежними від виборця.

Еліта - прошарок суспільства, якого нам критично не вистачає. Через самостійно створений реєстр відповідальних виборців, через їхню роботу по контролю за діями обраних політиків, через відкликання негідних від влади побудуємо школу по вихованню місцевої еліти, яка, беручи на себе відповідальність, крок за кроком, підніметься до верхніх рівнів влади.

Фото без опису

 

Завантажити програму 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь