Роботодавці можуть отримати компенсацію на оплату праці за працевлаштування ВПО
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 № 69618 роботодавцям надається компенсація тривалістю не більше шести календарних місяців за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази. Компенсація виплачується за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за шість календарних місяців в розмірі фактичних витрат на оплату праці, але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Крім того, роботодавець, який працевлаштовує за направленням центру зайнятості безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб строком не менш як на 12 місяців, може отримати компенсацію витрат на перепідготовку та підвищення кваліфікації. Сума компенсації встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Крім того, роботодавець може отримати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні19. Розмір компенсації, яка виплачується роботодавцю за працевлаштування людини, яка отримала довідку ВПО після 24 лютого 2022 року, становить мінімальну заробітну плату впродовж трьох місяців, а за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю – впродовж шести місяців. Щоб отримати кошти, роботодавець має укласти трудовий договір (зокрема, за сумісництвом), гіг-контракт із ВПО та подати заяву на отримання компенсації через «Портал Дія» або в паперовій формі у центрі зайнятості разом із пакетом необхідних документів.
Лише за перші 3 місяці 2024 року держава виплатила роботодавцям 45 млн грн у рамках компенсаційної програми за працевлаштування 3 300 внутрішньо переміщених осіб. З боку Міністерства економіки відзначається, що завдяки фінансовому стимулюванню роботодавців за цією програмою, виходить допомогти ВПО швидше знайти роботу та адаптуватись на новому місці, мати можливість забезпечувати себе й свою родину.
У 2023 році держава компенсувала роботодавцям 181 мільйон гривень за працевлаштування ВПО. Всього в рамках державної програми стимулювання працевлаштування ВПО понад 8000 підприємців взяли на роботу 14 400 внутрішніх переселенців.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)