Всеукраїнська програма ментального здоров’я
Коли щоночі дрони атакують українські міста, коли на ранок у новинах – перелік жертв і руйнувань, а сну не стає більше, дуже важливо стежити за своїм ресурсним станом. І робити все, що можливо в цих умовах, аби відновити внутрішню «батарейку».
На порталі «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я є великий матеріал на цю тему У ньому, зокрема, фахівці визначають п’ять пунктів, що допоможуть налагодити ресурсний стан.
📍Зверніть увагу на свої потреби. Мова не лише про базові фізичні, як-от їжа, достатня тривалість сну чи теплий дім. А й базові емоційні: у безпечній привʼязаності, автономії та визнанні, висловлюванні емоцій тощо.
📍Почніть виконувати ресурсні активності. Ресурсна активність – це певна справа, яка вам до душі та приносить енергію. Потрібно виділити час, аби вдумливо проаналізувати, що ж вас наповнює: це можуть бути навіть дрібнички. Однак, виписавши їх, можна завжди звертатися до переліку як до аптечки самодопомоги.
📍Проаналізуйте, на що йде ваша енергія. Протягом тижня спробуйте записувати, на що ви витрачали фізичні на ментальні ресурси.
📍Перегляньте свої пріоритети. Крок, який випливає з попереднього. Адже є речі, які виснажують наш організм, однак не мають для нас аж такої цінності. Тож можна від них відмовитися, коли «батарейка» на нулі.
📍Зверніться по допомогу. Ресурсний стан буває складно налагодити самостійно, тому не соромтеся звертатися до фахівців із ментального здоров’я. Ваш сімейний лікар, який пройшов навчання за програмою ВООЗ mhGAP, надасть базову психологічну допомогу, а також за потреби скерує до інших фахівців.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)