Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

Чи впливає на вас цвітіння амброзії? Тячівська міська рада, звертається до жителів громади

Дата: 10.04.2025 13:19
Кількість переглядів: 371

Фото без описуАмброзія полинолиста – карантинна рослина, що провокує алергію у багатьох людей. Пилок амброзії,  потрапляючи на слизову оболонку носа та бронхів, викликає імунну відповідь  у вигляді сльозотечі, підвищення температури тіла, запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, і може призвести до нападів бронхіальної астми. Стан, спричинений амброзією, часто супроводжується втомою, підвищеною дратівливістю, зниженням апетиту, депресією та головними болями.

 

Щоб позбутися амброзії, яка є одним із найсильніших алергенів, методи описуємо нижче. Але звертаюся  до жителів громади: "А як Ви бачите вирішення цієї проблеми на території Тячівської громади? Які можливості (фінансові, людські та інші) нам (Тячівській міській раді) слід задіяти щоб вирішити цю проблему?". 10 квітня на 34 сесії Тячівської міської ради восьмого скликання депутати прийняли програму локалізації та ліквідації осередків карантинного бур’яну – амброзії полинолистої та багаторічної рослини - борщівника Сосновського на території населених пунктів Тячівської територіальної громади на 2025-2026 роки. Завдяки цій програмі ми зможемо виділити кошти на подолання проблеми, але цікавить думка та ідеї самих жителів. Чекаємо на Ваші пропозиції (miskrada@tyachiv-city.gov.ua) чи коментарі до даної публікації.

Міський голова                                                                                    Іван КОВАЧ

 

Хто відповідає за боротьбу з амброзією на території громади

З метою координації зусиль у боротьбі з амброзією та підтримання чистоти територій на всіх рівнях:

1. Власники та користувачі земельних ділянок відповідають за утримання своїх ділянок, включаючи прибудинкову територію, вільною від амброзії. Це стосується як приватних власників, так і підприємств та організацій.

2. Органи місцевого самоврядування та комунальні підприємства громади несуть відповідальність за боротьбу з амброзією на територіях загального користування, що знаходяться у комунальній власності, таких як парки, сквери, громадські простори, а також території загального користування, що не передані в оренду чи приватну власність.

3. Служби автомобільних доріг та інші уповноважені органи відповідають за утримання у належному стані придорожніх територій (узбіч, територій вздовж трас), забезпечуючи їх очищення від амброзії та інших карантинних рослин.

 

Методи боротьби з амброзією

Для приватних ділянок або при невеликих площах ураження амброзією:

Прополка або виривання амброзії разом із корінням  – це найкращий варіант, адже дозволяє ефективно контролювати поширення рослини на невеликій території.

Скошування амброзії рекомендується якщо прополка неможлива. Скошувати рослини потрібно якомога нижче перед або на початку їхнього цвітіння (в кінці липня – на початку серпня) та регулярно повторювати скошування, як тільки з’являються нові пагони.

Для невикористовуваних ділянок під забудову чи ОСГ; для великих ділянок ОСГ, полів фермерів та аграріїв:

Скошування на початку цвітіння та регулярне повторне скошування (як описано вище).

Обприскування амброзії гербіцидами дозволеними в Україні. Вони досить ефективно пригнічують ріст і розвиток амброзії. У якості альтернативи можна скористатись для обприскування більш натуральними препаратами на основі мінералу бішофіту – вони діють вибірково лише на амброзію, роблячи її пилок стерильним та менш алергенним.

Переорювання ґрунту та висів багаторічних трав. На великих сільськогосподарських угіддях рекомендується переорювання ґрунту з подрібненням залишків амброзії та висівом багаторічних злаково-бобових трав або газонних трав. Це не тільки знищує амброзію, але й сприяє створенню за 2-3 роки здорового рослинного покриву, який практично повністю витісняє амброзію з території. Найбільш ефективно з цим завданням впораються чисті посіви конюшини білої (повзучої) та споришу звичайного, або травосуміші з мітлиці тонкої, райграсу пасовищного, костриці червоної, костриці овечої, тонконогу лучного, еспарцету виколистого (посівного), еспарцету піщаного, тимофіївки степової.

Бачу амброзію. Що робити?

Якщо амброзія росте на вашій ділянці або прибудинковій території (10 м від межі вашої ділянки) невідкладно розпочинайте боротьбу з амброзією будь-яким доступним вам способом.

Якщо йдеться про ділянку сусіда (приватного власника, компанії, організації), поговоріть з власником, спробуйте аргументовано пояснити шкоду для здоров’я та збіднення грунтів та зниження родючості внаслідок забруднення амброзією. Якщо карантинний бур’ян зростає по периметру ділянки сусіда в межах прибудинкової території – це теж зона його відповідальності. Дійте аналогічно – поговоріть. Якщо не допоможе або власники не проживають/не здійснюють діяльності на території, звертайтесь до Тячівської міської ради (кабінет №8 у місті Тячів, вул.Шевченка, 2 або до старостату), щоб вони виписали припис власнику ділянки на підставі порушення правил благоустрою.

Якщо це територія закладів комунальної власності (клуб, школа, амбулаторія) – зверніться до керівника закладу з вимогою утримувати території чистими від амброзії. У разі бездіяльності пишіть відповідне офіційне звернення на електронну адресу Тячівської міської ради miskrada@tyachiv-city.gov.ua


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь