Методи боротьби з амброзією
Закликаємо мешканців громади підтримати зусилля Тячівської міської ради у боротьбі з амброзією, видаляючи цю небезпечну рослину на власній прибудинковій території
Для приватних ділянок або при невеликих площах ураження амброзією:
Прополка або виривання амброзії разом із корінням – це найкращий варіант, адже дозволяє ефективно контролювати поширення рослини на невеликій території.
Скошування амброзії рекомендується якщо прополка неможлива. Скошувати рослини потрібно якомога нижче перед або на початку їхнього цвітіння (в кінці липня – на початку серпня) та регулярно повторювати скошування, як тільки з’являються нові пагони.
Для невикористовуваних ділянок під забудову чи ОСГ; для великих ділянок ОСГ, полів фермерів та аграріїв:
Скошування на початку цвітіння та регулярне повторне скошування (як описано вище).
Обприскування амброзії гербіцидами дозволеними в Україні. Вони досить ефективно пригнічують ріст і розвиток амброзії. У якості альтернативи можна скористатись для обприскування більш натуральними препаратами на основі мінералу бішофіту – вони діють вибірково лише на амброзію, роблячи її пилок стерильним та менш алергенним.
Переорювання ґрунту та висів багаторічних трав. На великих сільськогосподарських угіддях рекомендується переорювання ґрунту з подрібненням залишків амброзії та висівом багаторічних злаково-бобових трав або газонних трав. Це не тільки знищує амброзію, але й сприяє створенню за 2-3 роки здорового рослинного покриву, який практично повністю витісняє амброзію з території. Найбільш ефективно з цим завданням впораються чисті посіви конюшини білої (повзучої) та споришу звичайного, або травосуміші з мітлиці тонкої, райграсу пасовищного, костриці червоної, костриці овечої, тонконогу лучного, еспарцету виколистого (посівного), еспарцету піщаного, тимофіївки степової.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)