11:17 01.11.2024
Реконструкція акушерсько-гінекологічного корпусу Тячівської РЛ
Надзвичайна кредитна програма для відновлення України (НКПВУ) – багатосекторний кредит від Європейського інвестиційного банку на загальну суму 200 млн євро, спрямований на підтримку України у відновленні критичної соціальної інфраструктури: лікарень, шкіл, дитсадків, соціального житла, адміністративних центрів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення. Програма втілюється на території 17 областей України – у громадах, що постраждали від збройної агресії РФ та/або прихистили значну кількість внутрішньо переміщених осіб. Метою НКПВУ є створення гідних умов життя для внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення, посилення стійкості та соціальної згуртованості громад. Реалізація Програми розпочалася у 2015 році, станом на березень 2024 року було відновлено 97 навчальних закладів, лікарень, житлових приміщень. У 2022 році внаслідок російського вторгнення в Україну Програму було реструктуризовано, а залишок коштів використано для завершення 21 існуючого та ініціації 45 нових субпроєктів у містах і громадах, підконтрольних Уряду України.
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України разом з Міністерством фінансів України та за підтримки Технічної допомоги координують Програму. Після оприлюднення конкурсу пропозицій кінцеві бенефіціари – місцеві органи влади та органи місцевого самоврядування – подають заявки. Субпроєкти відбираються за прозорими критеріями. Кінцеві бенефіціари відповідають за реалізацію субпроєкту. Кошти надаються кінцевим бенефіціарам у формі субвенцій з Державного бюджету України. Очікується, що співфінансування субпроєкту, разом зі сплатою ПДВ, буде забезпечено з місцевого бюджету. Програма розвитку ООН в Україні надає технічну підтримку кінцевим бенефіціарам у впровадженні субпроєктів та здійснює моніторинг виконання робіт і використання коштів.
Проект коригування об’єкту «Реконструкція акушерсько-гінекологічного корпусу районної лікарні № 1 у м.Тячів, вул. Нересенська, колишня Жовтнева, 48» виконаний згідно завдання на проектування по договору 628/23. Перейменування вулиці визначено відповідно рішення міської ради м. Тячева.
Вихідними даними коригування є архівні матеріали попередньо виданого проекту та зведена відомість залишків фізичних обсягів робіт станом на 01.04.2023р. з коригуванням.
Мета проекту коригування
Завершення реконструкції існуючих площ медичного закладу (згідно наказу Департаменту охорони здоров’я) відповідно залишків фізичних обсягів робіт затвердженого проекту ТОВ «Тячів-Буд» (ліцензія АВ-559948) в 2015р. з додатковими роботами. Реконструкцію розпочато на основі позитивного висновку Закарпатської філії «Укрдержбудекспертизи» від 11 червня 2015р. № 07-0576-15.
Коригування проекту здійснювалось з позитивним експертним звітом філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Закарпатській обл. № 07-933-19 від 26 грудня 2019р.
Реконструкція виконувалась генеральним підрядником ТОВ «Пожежна будівельна фірма «Схід» м. Івано-Франківськ з 2015 року по 2017 рік та Приватне підприємство «Прометей Д» з 2018 по 2019рр.
Характеристика об’єкту реконструкції
Існуючий корпус АГК на 120 ліжок в м.Тячів побудований по проекту Закарпатського філіалу «Укрмедремпроект» ( т.п. 254-1-25) і експлуатується з кінця 1990 року. Будівництво велось підрядним способом. Замовник будівництва - УКБ ОДА.
- Клас будівлі – ІІ.
- Ступінь вогнестійкості - ІІ.
Будівля АГК – це діючий 5-ти поверховий корпус з розмірами в плані 86,8х12,8м з приблокованим одноповерховим блоком з розміром в плані 28,82х12,4м та цокольним поверхом під всією будівлею.
Несучими конструкціями основного 5-ти поверхового корпусу являються зовнішні та внутрішні повздовжні стіни з повнотілої цегли. Покрівля плоска, рулонна з внутрішнім водостоком
Відповідно типовій забудові 1990-х років будівля побудована з улаштуванням ПРУ згідно т.п. 254-1-25 загально площею 700м2. Підземна частина (цоколь та частково техпідпілля) з висотою поверху 3м і 1,8м використовується лікарнею як споруда подвійного призначення з існуючими системами води, каналізації, електропостачання та вентиляції. Шахта для забору повітря розташована на подвір’ї на відстані 4м, огороджена, технічно в нормальному стані. Повітря в укриття подається в приміщення за допомогою металевих приточних труб розміром 300х300х500(Н) існуючих на теперішній час. На даний час приміщення цокольного поверху експлуатуються як технічні з проходженням та розводкою всіх комунікацій без зміни магістральних трубопроводів гарячої і холодної води та опалення з початку експлуатації, що використовується для розподілу магістральних мереж електропостачання, водопостачання, теплопостачання. Інші приміщення використовуються лікарнею по необхідності ( дезобробка, склади, гардеробні, матеріально-технічні приміщення та інше).
При надзвичайному стані відповідно архівних проєктних документів в укритті площею 700м2 можливе розташування 40 ліжок. Кількість схованих людей, що виліковуються в межах 100 осіб, кількість людей тяжко хворих можливе до 20 осіб. Загальна кількість людей, що укриваються в тимчасовому укритті становить 400 осіб.
Нормативні документи
Подати своє звернення чи скаргу щодо реалізації проєкту можливо одним із наступних способів:
Електронна адреса: miskrada@tyachiv-city.gov.ua
Номер телефону: +380987452527