Тячівська громада
Закарпатська область, Тячівський район

ВПО

В Україні запроваджують Систему обліку немайнової шкоди, завданої українцям війною

Верховна Рада  ухвалила законопроєкт, ініційований Мінсоцполітики, який запроваджує Систему обліку шкоди, завданої громадянам внаслідок війни. Ця система стане важливим інструментом для фіксації випадків втрати життя, здоров'я, родини, вимушеного переселення, а також позбавлення доступу до освіти та медицини через збройну агресію. 

08:05 22.11.2024

Відтепер знайти роботу стало ще простіше. Державна служба зайнятості запустила спеціальний застосунок для смартфонів

Окрім пошуку вакансій, тут ви зможете: ● записатися до електронної черги; ● поспілкуватися з кар’єрним радником; ● запланувати зустріч із потенційним роботодавцем; ● отримати необхідну довідку; ● подати заявку на ваучер для спеціалізованого навчання; ● пройти онлайн-курс від Держслужби зайнятості.

09:00 20.11.2024

ВПО мають право оформити житлову субсидію

Для багатьох ВПО, які – через бойові дії – змушені були виїхати в інші регіони країни, актуальною є підтримка від держави для сплати за житлово-комунальні послуги.

14:09 19.11.2024

Який договір треба укласти ВПО з власником житла, щоб мати змогу оформити субсидію на оренду?

Типовий договір буде доступний на сайті чи у відділенні ПФУ, вам треба буде лише заповнити у ньому свої дані.  Договір – це ключовий інструмент захисту ВПО від неочікуваних змін в умовах проживання чи від виселення.Завдяки такому договору ви убезпечите себе від несподіваного підняття ціни чи вимоги – звільнити житло в 24 години. 

15:01 18.11.2024

Розширено програму додаткової грошової допомоги для мешканців прифронтових територій від Всесвітньої продовольчої програми ООН, яка тепер охопить більше українців

Отримати цю допомогу, окрім тих, хто отримував раніше, тепер зможуть  особи без права на пенсію, дорослі та діти з інвалідністю, які одночасно відповідають наступним критеріям: 

13:05 18.11.2024

Як внутрішньо переміщеним особам отримати реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах

Через повномасштабну війну реабілітація стала однією з найзатребуваніших медичних послуг. Фахова допомога з відновлення навичок, необхідних для повсякденного функціонування та активного життя, може бути потрібно після операцій, травмувань, тривалого лікування або хвороб. Залежно від діагнозу пацієнти можуть потребувати ортопедичної, кардіореспіраторної, психологічної, нейро- чи інших видів реабілітації. Отримати безоплатну реабілітаційну допомогу в стаціонарних умовах може кожен, незалежно від місця проживання та реєстрації.

09:05 12.11.2024

Міністерство соціальної політики розпочало експериментальний проєкт з надання ВПО похилого віку та особам з інвалідністю послуги стаціонарного догляду і підтриманого проживання за принципом «гроші ходять за людиною».

Впровадження такого підходу дозволить отримувати послуги вчасно, в повному обсязі, а головне – людина сама буде приймати рішення щодо свого життя.

09:11 07.11.2024

ВПО можуть відкрити власну справу. Отримати грант від держави за програмою «єРобота»

Отримувачем може бути фізична особа, яка має намір розпочати підприємницьку діяльність і бере на себе зобов’язання зареєструватися фізичною особою-підприємцем або створити юридичну особу протягом 20 робочих днів з дня отримання позитивного рішення про надання гранту. Грантові кошти надаються для покриття різних витрат. Таких як придбання меблів, обладнання, транспортних засобів; закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану; послуги маркетингу та реклами; орендна плата за користування нежитловим приміщенням, земельною ділянкою, які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях тощо. В межах програми «єРобота» можна отримати грант на виробництво переробної промисловості, грант на сад, грант на теплицю, грант на власну справу.

08:45 07.11.2024

Роботодавці можуть отримати компенсацію на оплату праці за працевлаштування ВПО

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 № 69618 роботодавцям надається компенсація тривалістю не більше шести календарних місяців за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази. Компенсація виплачується за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за шість календарних місяців в розмірі фактичних витрат на оплату праці, але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Крім того, роботодавець, який працевлаштовує за направленням центру зайнятості безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб строком не менш як на 12 місяців, може отримати компенсацію витрат на перепідготовку та підвищення кваліфікації. Сума компенсації встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

08:21 06.11.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи переглядаєте ви YouTube -канал Тячівської громади?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь